Lacrosse > Ženský lakros > Dva čeští rozhodčí míří na MS juniorek! - kopie - kopie

Dva čeští rozhodčí míří na MS juniorek! - kopie - kopie

25.2.2015

Dva čeští rozhodčí míří na MS juniorek! - kopie - kopie

Čeští rozhodčí budou mít zastoupení na vrcholných ženských šampionátech v letošním roce. Zatímco pro srpnové mistrovství Evropy, které hostí Nymburk, výběr ještě probíhá, mezi 24 rozhodčích pro mistrovství světa juniorek se dostali i dva čeští zástupci. Do Skotska tak pojedou Pavel Urban a Eva Chudlařská.

"Když jsem vloni byla oslovena mým kolegou, který licenci mezinárodního rozhodčího již má, začala jsem nad tím trošku více přemýšlet a řekla jsem si, proč by ne. Pískám snad už od té doby, co jsem začala hrát lakros," uvedla Eva. Ta však zvažovala, zda ještě nehrát za seniorskou reprezentaci na ME, které následuje téměř hned po světovém šampionátu hráček do 19 let.

"Bylo to velmi těžké rozhodnutí, ale už se necítím tak fit, abych zbytečně blokovala místo těm mladším a nadšenějším," vysvětlila stále aktivní hráčka Sokola I. Smíchov, proč si zvolila možnost pískat na vrcholné akci. "Příšlo mi to jako nejlepší řešení. Tohle je správná cesta, která má i smysl pro budoucnost lakrosu v ČR a pro naše nově rostoucí rozhodčí," dodala Eva Chudlařská.

Z českých rozhodčích pískal poslední dvě mistrovsví světa Bohdan Fuka. V roce 2011 v Hannoveru juniorské a o dva roky později v Kanadě šampionát dospělých. Nyní se na světovém fóru představí další mužský zástupce z řad tuzemských sudích Pavel Urban. "Je to pro mě velká pocta. Lakros je mojí velkou vášní a zúčastnit se takové akce je splněný sen. Moc děkuji všem, co mi pomohli a věřím, že kromě českého národního týmu budeme naší zemi ve Skotsku dobře reperezentovat také na poli rozhodčích," prohlásil ke své nominaci Pavel.

Na mezinárodních turnajích se čeští rozhodčí ale představí i během jara před oběma šampionáty. Jejich letošní mise startuje už tento týden na turnaji National School v Anglii.

 

Foto: Facebook European Lacrosse Umpires

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 348

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%