Lacrosse > Mužský lakros > Druhý víkend NFLL na úkor mírných favoritů

Druhý víkend NFLL na úkor mírných favoritů

4.6.2012

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Ilustrační foto

(pch) - Ve druhém herním víkendu na sebe v obou sobotních utkáních narazily jasně silnější a slabší mužstva. V neděli se pak očekávaly souboje mírných favoritů Malešic s Jižním Městem, respektive bratislavských Tricksters se Slavií.

V prvním sobotním utkání si Malešice snadno poradily s neškodnou Slavií 22:4 a Jižní Město se nenechalo překvapit trpělivě hrajícími Bratislavany, byť po polovině prohrávalo 2:4. Změnou herního projevu ve druhé části hry nedali hráči loňského vicemistra týmu Tricksters žádnou šanci po dvou vyhraných periodách (obě 6:0) porazili slovenského zástupce v NFLL 14:4.

Na nedělním programu byly zajímavé souboje vyrovnaných soupeřů, kde mírnými favority byli Tricksters, respktive Malešice.

Slavia po vítězství nad Monarchs minulý týden chtěla konečně po roce nad svým slovenským rivalem zvítězit; Tricksters zase potřebovali vítězství jako sůl – soutěž je krátká a každý bod se počítá…

Slavia do utkání nastoupila mnohem lépe a už v první periodě si aktivní hrou v útoku vybudovala náskok čtyř branek, který si (sice ve ztenčeném vydání) dokázala pohlídat až do konce utkání.

Vrcholem víkendu byl souboj aspirantů na vítězství v celé soutěži. Jižní Město po poměrně vysoké prohře s Malešicemi minulý týden a po smolné čtvrteční porážce s Radotínem nemohlo myslet na nic jiného než na vítězství, pokud se chtělo udržet ve hře o finále. Ani Malešice si ovšem nemohly dovolit jen tak ztratit body…

Po úvodní vyrovnané periodě se přeci jen více začaly prosazovat Malešice, které v polovině vedly 3:5. Ve třetí periodě ovšem přišla smršť Jižního Města, které v rozmezí 10 minut zvrátilo stav z 3:5 na 9:5. Do konce periody přidal ještě jihoměstský Jakub Nosek svou čtvrtou a pátou branku v utkání a Malešice mohly jen oplakat svůj pracně nabytý náskok.

V poslední periodě si Jižní Město přesnou hrou pohlídalo svůj náskok a po vítězství 14:8 může stále bez obav pomýšlet na podzimní finále.

Petr Chmelař

Foto Lenka Horniecká

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 169