Lacrosse > Mužský lakros > Druhý víkend NFLL na úkor mírných favoritů

Druhý víkend NFLL na úkor mírných favoritů

4.6.2012

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Ilustrační foto

(pch) - Ve druhém herním víkendu na sebe v obou sobotních utkáních narazily jasně silnější a slabší mužstva. V neděli se pak očekávaly souboje mírných favoritů Malešic s Jižním Městem, respektive bratislavských Tricksters se Slavií.

V prvním sobotním utkání si Malešice snadno poradily s neškodnou Slavií 22:4 a Jižní Město se nenechalo překvapit trpělivě hrajícími Bratislavany, byť po polovině prohrávalo 2:4. Změnou herního projevu ve druhé části hry nedali hráči loňského vicemistra týmu Tricksters žádnou šanci po dvou vyhraných periodách (obě 6:0) porazili slovenského zástupce v NFLL 14:4.

Na nedělním programu byly zajímavé souboje vyrovnaných soupeřů, kde mírnými favority byli Tricksters, respktive Malešice.

Slavia po vítězství nad Monarchs minulý týden chtěla konečně po roce nad svým slovenským rivalem zvítězit; Tricksters zase potřebovali vítězství jako sůl – soutěž je krátká a každý bod se počítá…

Slavia do utkání nastoupila mnohem lépe a už v první periodě si aktivní hrou v útoku vybudovala náskok čtyř branek, který si (sice ve ztenčeném vydání) dokázala pohlídat až do konce utkání.

Vrcholem víkendu byl souboj aspirantů na vítězství v celé soutěži. Jižní Město po poměrně vysoké prohře s Malešicemi minulý týden a po smolné čtvrteční porážce s Radotínem nemohlo myslet na nic jiného než na vítězství, pokud se chtělo udržet ve hře o finále. Ani Malešice si ovšem nemohly dovolit jen tak ztratit body…

Po úvodní vyrovnané periodě se přeci jen více začaly prosazovat Malešice, které v polovině vedly 3:5. Ve třetí periodě ovšem přišla smršť Jižního Města, které v rozmezí 10 minut zvrátilo stav z 3:5 na 9:5. Do konce periody přidal ještě jihoměstský Jakub Nosek svou čtvrtou a pátou branku v utkání a Malešice mohly jen oplakat svůj pracně nabytý náskok.

V poslední periodě si Jižní Město přesnou hrou pohlídalo svůj náskok a po vítězství 14:8 může stále bez obav pomýšlet na podzimní finále.

Petr Chmelař

Foto Lenka Horniecká

Právě se hraje

 

Anketa

Jak se vám líbí film Globální lakrosová vesnice? (Známkujte jako ve škole)
Celkem hlasů 8