Lacrosse > Mužský lakros > Druhý den Memoriálu – zatím bez překvapení, zato se spoustou gólů

Druhý den Memoriálu – zatím bez překvapení, zato se spoustou gólů

24.4.2010

Druhý den Memoriálu – zatím bez překvapení, zato se spoustou gólů

(mp) - Krásné počasí, kvalitní lakros a spoustu branek. Diváci, kteří našli cestu do Radotína na druhý den mezinárodního boxlakrosového turnaje Memoriál Aleše Hřebeského, nemuseli litovat. Pokračovaly zápasy v základních skupinách. Ty určí, které týmy se v sobotu a neděli v play-off utkají o pohár pro vítěze.

 

 

Nejvyššího dosavadního vítězství dosáhli Kanaďané. Hráči týmu Green Gaels nasázeli do sítě finského týmu Turku Titans čtrnáct branek a potvrdili, že jsou nejžhavějším kandidátem na zisk trofeje. Green Gaels hrají na turnaji podruhé – naposledy do Radotína zavítali v roce 2007, tehdy celý turnaj vyhráli.

Hodně gólů padlo také v prvním dopoledním zápase, kdy se střetli domácí LCC Radotín s Pardubicemi. Leckdo byl zvědav na to, zda si pardubický gólman udrží skvělou formu ze včerejšího zápasu s dublinskými Riggers, kdy svůj tým dovedl až do samostatných nájezdů. Jeho kouzlo však při konfrontaci s radotínskými kanonýry záhy přestalo účinkovat. Navzdory váhavějšímu úvodu si LCC Radotín bez větších potíží dokráčel pro další vysoké vítězství 10:2.

Loni druhé Jižní Město se utkalo s týmem Austria. Povinné vítězství českého týmu se ale nerodilo snadno, akce Pražanů byly plné nepřesností a houževnatý soupeř vlažně hrajícím domácím poměrně zdatně sekundoval. Až ve druhém poločase narostl náskok favoritů na pět branek. Jižní Město zvítězilo 7:3 za srdečného povzbuzování skupinky předškolních dětí, kterým po zápase patřičně za podporu poděkovali.

Nový tým turnaje Bats Bratislava podlehl irským Rocky O'Reilly's Riggers 7:1. Slováci se sice docela dlouho drželi „na dostřel", ve druhém poločase už však na Dubliňany nestačili. Rozhodlo i to, že Irové na rozdíl od Slováků dokázali využívat téměř všechny nabídnuté přesilovky, a že jich na obou stranách nebylo málo.

Mužstvo sestavené z mladíků Open Team se dnes postavil silnému soupeři z Malešic a v tomto zápase mohl jedině překvapit. Malešice ale nenechaly gólmana Siku ani na chvíli odpočinout a za konečné skóre 6:0 by mohl Open Team svému brankáři jedině poděkovat, nebezpečných střel totiž bylo daleko víc. Oproti tomu útočníci mladého týmu nedokázali Tuláčka překonat ani jednou, a ten se tak stal prvním brankářem na turnaji, který vychytal nulu.

V polovině pátečního programu proběhlo namísto plánovaného zápasu mezi Plzní, která účast v turnaji na poslední chvíli odřekla, a Německem přátelské utkání Německa s LCC Radotín, kde za Radotín nastoupili i hráči nad rámec oficiální soupisky. Domácí tým vyšel z duelu vítězně v poměru 8:4.

Během odpoledne se tribuny stadionu plní a nejatraktivnější zápasy mezi nejsilnějšími týmy v jednotlivých skupinách budou mít jistě vynikající diváckou kulisu. Celý průběh turnaje můžete sledovat živě na www.sport.cz/ostatni/lakros/prenos, záznamy zápasů jsou uloženy na www.net-tv.cz.

Milan Prouza

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%