Lacrosse > Mužský lakros > Druhé místo na poháru mistrů evropských zemí pro LC Jižní Město

Druhé místo na poháru mistrů evropských zemí pro LC Jižní Město

7.10.2008 aneb "Quo vadis český field lacrosse?"

Druhé místo na poháru mistrů evropských zemí pro LC Jižní Město

O víkendu 5. a 6. října se konal historicky první Pohár mistrů evropských zemí ve field lacrosse. Prvními účastníky byly vítězné týmy ze soutěží severní Anglie (Wilmslow), jižní Anglie (Hampstead - tvořený zčásti hráči z USA), Německa (Hamburg), Nizozemí (Rotterdam) a Česka (LC Jižní Město).

Přestože byl svolán poměrně narychlo a pořadatelům se nepodařilo zajistit hojnější účast, byl turnaj kvalitní a dobře obsazený. Mimo Jaguáry z Rotterdamu jsme museli jít naplno do každého zápasu.

Turnaj probíhal jako oficiální akce ELF s účastí mezinárodních rozhodčích a bylo dbáno na takové detaily, jako potvrzení soupisek týmů od vedoucích soutěží jednotlivých zemí. Na turnaj jsme se těšili, ale také vyráželi s respektem, nejen vzhledem k počtu odehraných zápasů, ale také k výsledkům, jakých na mezinárodní scéně Česká republika v současnosti dosahuje.

Obojí je velká bída (s výjimkou tradičně dobrých výsledků na Berlin Open, kde letos skončilo LCJM na třetím místě jako nejlepší Evropský tým). Hráči s dlouhými holemi trénují cca 3 měsíce ročně a ani taktice na velkém hřišti se nevěnuje velká pozornost. Na našem výkonu se to odrazilo. V prvním zápase jsme vyrobili neuvěřitelných šest špatných střídání a několik zbytečných ofsajdů. Prakticky jsme se učili střídat až do finále. Clear byl kapitola sama pro sebe. Na této úrovni jsme již měli velký problém s přenosem míče, což jsme vyřešili osobní statečností středopolařů, kteří nakonec míče přenášeli bez jakékoli taktiky ve vlastní režii.

Naštěstí byl tým složen z velké části z hráčů, kteří pamatují ještě doby, kdy se fieldu u nás dařilo a pravidelně se nejen hrál, ale i trénoval. Utkání s mistrem Anglie - remíza v základní částí 7:7 a výsledek ve finále 12:15, jsou v duchu předchozích řádků pro náš klubový lakros více než lichotivý.

Podrobněji se o turnaji můžete dočíst na stránkách LCJM, kde vás mistr slova V. Nič provede turnajem od zápasu k zápasu.

Na závěr malé zamyšlení v duchu nadpisu. Co bude dále? Časy, kdy naše reprezentace hrála pravidelně evropská finále jsou nenávratně pryč. Přestože máme v současné době kvalitnější hráčskou základnu, není naše reprezentace schopna dovedností hráčů využít a postavit se zemím s výrazně menší lakrosovou historií. Nevím co bude dále až přestane hrát poslední fieldlakrosová generace hráčů okolo 30-ti let. Vlastně vím, na nějaké to mistrovství vybereme nejlepší hráče z boxlakrosové ligy a pošleme je, aby si tam zahráli boxlakros na velkém hřišti.

Jenom od nich prosím nečekejme nějaké výsledky.

Jiří Mikulka

 

 

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 302