Lacrosse > Mužský lakros > Druhé kolo 2BLL 2022/2023 přineslo drama i jasnou záležitost

Druhé kolo 2BLL 2022/2023 přineslo drama i jasnou záležitost

7.11.2022

(jnp) Druhé kolo druhé boxlakrosové ligy proti sobě prvním zápase svedlo tým Knights Červené Pečky a Brno Ravens, ve druhém zápase došlo na malé pražské derby mezi Rascals z Jižního Města a radotínskými Shadows.

Navzdory plnému tříbodovému zisku v prvním hracím kole to však v prvním zápase byly Červené Pečky, kdo v zápase tahal za kratší konec. Brněnští předváděli pohledné kombinace, ale hlavně rychlé protiútoky a v první periodě se ujali vedení 4:0, když skóre neustále navyšovali až do poslední čtvrtiny. V té Brno pod dojmem dostatečného náskoku již povolilo a umožnilo soupeři korigovat na konečný stav 16:2. I přesto o majiteli tří bodů do ligové tabulky nebylo pochyb.

To druhé nedělní utkání připravilo o poznání dramatičtější podívanou. Ve vyhecovaném zápase se sice Rascals nejdříve rychle ujali vedení 1:0, aby o něj však vzápětí přišli. Radotínští trpělivou hrou vyčerpávali obranu svého protivníka, přidávali góly a do poslední čtvrtiny vstupovali s dvoubrankovým náskokem. Ani to jim však nakonec k plnému bodovému zisku nakonec nestačilo, když se v závěrečných minutách podařilo Rascals vyrovnat na 3:3. O výhře nakonec museli rozhodnout nájezdy, ve kterých se dvakrát prosadili právě Rascals, což v porovnání s neúspěšnými radotínskými exekutory znamenalo, že si dva body ze zápasu odnáší Rascals a v Radotíně zůstává jenom jeden bod.