Lacrosse > Mužský lakros > Druhé finále zajistilo Jižnímu Městu naději na zisk poháru NBLL

Druhé finále zajistilo Jižnímu Městu naději na zisk poháru NBLL

18.5.2013

foto Martin Bouda

Tribuna nevídaně zaplněná fanoušky obou týmů vyzbrojenými trumpetami a řehtačkami a na hřišti odvěcí rivalové v takřka plných sestavách – tak začalo druhé finálové utkání, v němž Jižní Město muselo vyhrát, aby si vynutilo třetí, rozhodující zápas.

Do branky domácích se opět postavil junior Tomáš Čekal a znovu předváděl výborný výkon. Radotínskou branku hájil Dominik Sika, což byla změna oproti prvnímu zápasu, kde na začátku nastoupil Tomáš Říha a příliš se mu nedařilo.

I v tomto zápase si Jižní Město začalo již od začátku budovat brankový náskok a na konci první čtvrtiny svítilo na tabuli skóre 4:1, o které se zasloužili za domácí dvakrát D. Plecháček, L. Seiler a A. Ondráček a za hosty R. Skála.

Druhá čtvrtina se hrála dlouho bez branek. Diváci si mohli zakřičet gól až teprve v deváté minutě, kdy skóroval mladík Marek Kytka z JIžního města. A když pak ve dvanácté minutě zvyšoval již na 6:1 kapitán domácích Lukáš Seiler, nevypadalo to s Radotínem moc dobře. Poté ovšem snížili Jiří Košťál a Petr Poupě a hráči LCC byli opět v zápase. V polovině zápasu odcházely týmy do šaten za stavu 7:4 pro Jižní Město po korekcích Došlého a Poupěte.

Do třetí periody vstoupili lépe hráči Radotína, kteří zásluhou Emila Moravce snížili na rozdíl dvou branek. Poté se ovšem dostal míč k Nikitovi Sorokinovi, kterému se jej podařilo dosti krkolomným způsobem procpat až do branky. Následující minuty pak patřily spíše hostujícímu týmu. Nejprve snížil prudkou střelou Radek Skála a o minutu později upravil skóre na rozdíl jediného gólu Jiří Košťál.

Radotínu se poprvé podařilo vyrovnat až na začátku čtvrté čtvrtiny brankou Emila Moravce a hned vzápětí hosté otočili skóre gólem Tomáše Procházky, kterému přesně přihrál kapitán LCC Petr Poupě. Nesouhlas s tímto stavem vyjádřil svým prvním gólem v utkání Milan Černík. Vedení LCC v zápase trvalo pouze tři a půl  minuty, což je v letošním ročníku NBLL věc naprosto ojedinělá. Ve dvanácté minutě dostala Jižní Město do vedení akce Ondráčka s Došlým. Poté Jižní Město již takticky kontrolovalo hru a nechtělo připustit jakoukoliv komplikaci v cestě za třetím zápasem. Vteřinu před sirénou ještě podtrhl výsledek Jáchym Plecháček.

Jediným mínusem na celém výborném a napínavém zápase je vyřazení dvou opor domácího týmu. David Plecháček odešel ze zápasu se zlomeným loktem a s prasklým kolením vazem byl odnesen Jirka Minařík.

I přesto jsou hráči Jižního Města připraveni bojovat o pohár vítěze již zítra od 18.00 hod. na stadionu v Radotíně.