Lacrosse > Ženský lakros > Dražba plakátů a panenek vynesla 25 000 korun! - kopie - kopie

Dražba plakátů a panenek vynesla 25 000 korun! - kopie - kopie

1.7.2013

Dražba plakátů a panenek vynesla 25 000 korun! - kopie - kopie

(pavu) Jarní akce na pomoc Českému ženskému lakrosu, do které se zapojily také české reprezentantky, vynesla ze dvou mezinárodních turnajů celkem 25 000 korun. Ty budou rozděleny na přípravu reprezentace juniorek pro MS 2015 a na konto sdružení Splněné dětské přání, které připravilo ručně šité panenky v podobě českých reprezentantek. Ty se spolu s plakáty hráček dražily na Memoriálu Aleše Hřebeského a na Prague Cupu. Akce i nadále pokračuje a stále je možné se do ní zapojit.

 Na rozhodnutí, že se Česká republika nezúčastní kvůli nedostatku financí letošního mistrovství světa v Kanadě, které začíná už za několik dní, zareagovalo sedm českých reprezentantek, které se nechaly nafotit v neherních pózách v dresech českého národního týmu. Z fotografií od Martina Divíška byly vytvořeny plakáty ve formátu A2, které se dražily na dvou zmíněných turnajích s mezinárodní účastí.

 Zároveň iniciátoři akce oslovili zástupkyně neziskové organizace Splněné dětské přání, která pomáhá plnit kulturní přání nemocným a handicapovaným dětem, aby u této příležitosti ušily panenky v podobě reprezentantek. Z prvních kolekce se prodalo šest panenek ze sedmi a měly velký úspěch hlavně u malých dětí. Ve druhé várce přibyly další dvě vyžádané reprezentantky, ovšem tentokrát přispívaly pro své mladší kolegyně především členky seniorského národního týmu.

 Plakátů se aktuálně prodalo jedenáct, ale zhotoveny byly téměř tři desítky, takže jsou stále ještě k mání, a to všechny vyfocené dívky (viz. foto v galerii). Základní cena je 300 korun, ale přispět můžete libovolnou částkou, kolik je ve vašich možnostech. Veškeré peníze z dražby plakátů putují na přípravu české reprezentace juniorek. Panenek se dosud vydražilo z celkového počtu šestnácti kusů jedenáct. V galerii pod článkem můžete zhlédnout ty, které je ještě možné pořídit. Výtěžek z dražby panenek se dělí mezi lakrosové juniorky a sdružení Splněné dětské přání. Základní cena pro ručně šitou panenku je 1000 Kč, ale opět je možné přispět víc.

 Celkem se podařilo zatím vybrat 25 000 korun, z toho 7 500 Kč bude předáno představitelkám Splněného dětského přání a budou sloužit pro další kola tohoto charitativního projektu. Částka ve výši 17 500 korun bude předána na konto Českého ženského lakrosu pro potřeby během přípravy juniorek na MS 2015 do Skotska. Organizátoři celé akce ale věří, že zbylé plakáty a panenky ještě najdou své majitele a peněz se podaří vybrat více. Všem, kteří už přispěli, srdečně děkujeme!

 

V případě zájmu o plakát, či panenku neváhejte kontaktovat organizátora akce:

 

Pavel Urban, tel.: 776 640 670, e-mail: pav.urban@centrum.cz

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 427

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%