Lacrosse > Mužský lakros > Dramatický závěr základní části NBLL - oprava

Dramatický závěr základní části NBLL - oprava

18.5.2016

Dramatický závěr základní části NBLL - oprava

pch - Porce utkání základní části je téměř u vyčerpána a tajenku nasazení do play-off vyřeší až úplně poslední utkání základní části – co víc by si fanda tuzemského lakrosu mohl přát? 

Základní část letošního ročníku NBLL uplynula bez větších překvapení, pokud tedy za překvapení nepovažujete až příliš vysoké prohry Jižního Města s Radotínem nebo nečekaně slabé výkony ForFunu. 

Kandidáti na 2. místo po základní části a tedy na volno v prvním kole play-off jsou tři – Malešice, Pardubice a Jižní Město – a zbývá odehrát už jen tři utkání: dnes Radotín s Wolves, v pátek Wolves s Jižním Městem (následující spekulace vycházejí z předpokladu, že Jižní Město v tomto utkání splní roli favorita) a Malešice s Jižním Městem (v neděli v 18.00 hod. v Malešicích). 

Malešicím k zajištění druhé příčky stačí v nedělním utkání neprohrát v základní části. 

Pokud by ale Jižní Město získalo všechny tři body, nastane zajímavá situace, v níž o pořadí rozhodne minitabulka těchto tří týmů. V ní aktuálně vedou Malešice se 6 body a kladným skóre (+1), přičemž mají jedno utkání k dobru, druhé jsou Pardubice také se 6 body, ale záporným skóre (-2) a třetí je Jižní Město se 3 body a kladným skóre (+1) a utkáním k dobru.

O pořadí by tedy rozhodovalo skóre z utkání Malešic s Jižním Městem – pokud Malešice prohrají o jednu nebo dvě branky, celkové druhé místo získá Jižní Město, Malešice budou třetí a Pardubice čtvrté, stejně tak v případě, že Malešice prohrají o tři góly, ale v utkání vstřelí víc než 6 branek. Pokud Malešice prohrají o více než tři branky, v minitabulce budou poslední.

Že by pozvánka na závěrečné utkání základní části NBLL, které přivítá „malešická tvrz“ v neděli 22. května od 18.00 hod.? 

(Chyba ve výpočtech vyhrazena!)

Oprava

Omluvám se všem čtenářům, ale při těchto spekulacích byl uplatněn chybný výklad věty soutěžního řádu (čl. 20.3, bod c) „Jestliže taková družstva mají stejný i rozdíl branek, pak vyšší pořadí získá družstvo s vyšším počtem vstřelených branek ve vzájemných utkáních“.

Z logiky ustanovení SŘ o určování pořadí vyplývá, že při rovnosti jsou rozhodujícím kritériem vzájemná utkání vždy pouze družstev v rovnosti, což jsem při psaní článku nevzal v úvahu.

Petr Chmelař

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 200