Lacrosse > Mužský lakros > Letošní double pro Radotín

Letošní double pro Radotín

9.11.2015

(pch) – V neděli se na stadionu ASK Slavia Praha uskutečnilo superfinále NFLL 2015 ve stejném obsazení jako vloni, tedy LCC Radotín vs. SKL Jižní Město.

Možná by stačilo zkopírovat loňskou reportáž, protože obě utkání měla leccos společného.

Relativně málo diváků (na superfinále jsme si už zvykli vídat vyšší počty) v ochozech uvidělo první branku až v 10. minutě, do té doby se hráči, ale i rozhodčí srovnávali s poněkud abstraktně vypadajícím hřištěm, na němž čáry pro lakros překrývaly dvě hřiště amerického fotbalu. Pro orientaci při ofsajdech nic pohodlného, jak se v průběhu utkání několikrát ukázalo.

Skóre otevřel Marek Kytka (2+0), který byl po utkání vyhlášen nejlepším hráčem, a předznamenal tak děj tří čtvrtin utkání – Jižní Město hrálo, tvořilo a vybudovalo si až pětibrankový náskok, zatímco Radotín vyčkával, stále více ztrácel a v útoku se mu nedařilo dobře kombinovat.

Asi jako boxer, kterého už všichni odepisují, ale on jen nechává svého soupeře unavit, aby mu pak zasadil smrtelný úder...

Když v 55. minutě Pavel Došlý (6+2) svou pátou brankou zvyšoval na 11:6, zdálo se, že se po roce opět dočkáme jiného jména na štítku vítězů. Radotín navíc působil spíše mdlým dojmem.

I když o necelé tři minuty později Radek Skála (4+0) ztrátu Radotínských snížil na 7:11, nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl po přestávce obraz hry změnit.

V poslední části hry ale dominoval už pouze Radotín. Jižnímu Městu došly jak v obraně, tak v útoku síly, a toho jeho soupeř dokonale využil, když mu během 16 minut nasázel osm branek.

„Mimořádný výkon v poslední periodě přinesl zlepšený výkon středopolařů a útočníků. Hlavní bylo, že si uvědomili, že boxlakrosovým pojetím útočné hry nelze překonat fieldovou obranu,“ glosoval znovuzrození svého mužstva kouč Patrik Procházka.

Vyčerpání na straně Jižního Města mužstva ilustroval Pavel Došlý, který mohl na začátku 76. minuty z velmi slibné pozice zavelet k obratu. Ovšem netrefil částečně odkrytou branku a z protiútoku pečetil mistrovský titul pro LCC Radotín Vojtěch Weiss (2+1).

Závěrem Jižní Město výsledek ještě korigovalo, ale bylo zjevné, že na obrat už nemá ani pomyšlení.

LCC Radotín vs. SKL Jižní Město 15:13 (2:4, 3:3, 2:4, 8:2)

Nejlepší hráč utkání: Marek Kytka (JME)
2. nejlepší hráč utkání: Petr Poupě (LCC)