Lacrosse > Mužský lakros > Dominik Pešek o sezóně v Kanadě

Dominik Pešek o sezóně v Kanadě

4.10.2013

Dominik Pešek o sezóně v Kanadě

Dominik Pešek se vrátil domů po roce hraní a sbírání zkušeností v kanadské Britské Kolumbii, kde absolvoval úspěšnou sezónu v týmu Victoria Shamrock a nakonec se jako první rodilý Čech dostal i na seznam hráčů pro draft NLL. V krátkém rozhovoru Dominik shrnuje své působení v zámoří.

Dominiku, můžeš popsat svou sezónu v Kanadě
Odehrál jsem sezónu v soutěži Junior A za tým Victoria Shamrock. Do Kanady jsem přiletěl měsíc předem, abych prošel tréninkovým kempem. Bylo potřeba tím projít, aby mě poznali koučové. Není to tak, že vezmou každého jen tak od pohledu. Hrál jsem i přípravné zápasy a docela se mi v nich dařilo, takže jsem se dostal do týmu.
Odehráli jsme 21 zápasů v základní části ligy, nakonec jsme skončili nakonec čtvrtí, i když jsme měli vyšší ambice. Ale stačilo nám to na play-off. V play-off jsme prošli prvním kolem, oba dva zápasy jsme proti Delta Islanders vyhráli docela jednoznačně, ale pak jsme v semifinále narazili na Coquitlam Adanacs, kteří tu ligu vyhráli šestkrát v řadě a ti nás bohužel ve třech zápasech vymetli.

Podle statistik to vypadá, že jsi byl hodně nahravač, což je trochu jiná role, než jsi měl tady. Tady jsi byl především střelec. V Kanadě jsi měl víc nahrávek než gólů. Dostal jsi v týmu tuhle roli, nebo to vyplynulo samo?
Jedna věc je, že v Kanadě se vždycky píše i druhá asistence, což ta čísla o něco zvedá. Píše se to, i když je to třeba jen takové pinknutí míče. Ale hlavně jsme měli v týmu hráče, kteří jsou opravdu velmi dobří a v příštích kolech půjdou určitě v prvních kolech draftu do NLL. Takže jejich role byla střílet patnáct střel za zápas a dávat góly, já jsem měl tak tři čtyři střely.

Tvůj spoluhráč Chris Wardle se nakonec dostal do draftu do Washingtonu. Tobě to letos ještě nevyšlo. Jaký je asi rozdíl mezi vámi dvěma, co rozhodlo, že jemu draft vyšel a tobě ne?
Chris je komplexní hráč. Může hrát obranu i útok. Vloni udělal velký skok, druhý rok juniorky hrál obranu, měl asi 20 nebo 30 bodů za sezónu a letos byl čtvrtý nebo pátý v kanadském bodování a měl 46 gólů, což bylo asi top pět v celé Kanadě včetně Ontaria. Tak to je velký rozdíl. Spíš nás překvapilo, že byl draftován až posledním kole. Šel až předposlední v draftu a před ním byli hráči, kteří třeba tři roky nehraju boxlakros. Tipovali jsme ho tak na druhé kolo draftu. Určitě je to jeden z nejlepších hráčů v našem týmu i v lize.

Budeš se zkoušet příští rok dostat zpět? Už budeš muset hrát seniorskou ligu.
V únoru bude draft do Senior A. Počkám, který tým mě vybere. Vzhledem k tomu, že už tam nejsou lidi do NLL, do draftu jsou jenom jednadvacetiletí kluci a je to jenom do Britské Kolumbie, tak je větší šance, že se dostanu. Jsou týmy, kam to půjdu zkusit, a jsou týmy, kam nepůjdu, protože některé jsou našlapané hráči z NLL a nechci zaplatit letenku, abych se tam nakonec nedostal. Jsou dva tři týmy, do kterých bych to chtěl určitě zkusit, když mě draftují. Už jsem slyšel od Cheta Koneczneho, že se na mě ptal kouč Westminsteru, jestli bych byl ochoten znovu přijet.

Sledoval jsi ELL, těšíš se na víkend a jak letos vidíš Custody?
Custodi vypadali na soupisce hodně silní – základ z radotínského áčka a vybrali si i dobré kluky. Jindra Plecitý a Ondra Podroužek z Malešic jsou dobří hráči. Rozhodně jsem od Custodů čekal víc. Sice vyhráli první turnaj, i když prohráli s Wolves na nájezdy, což pro mě bylo velké překvapení, ale druhý turnaj se jim moc nevydařil. Bavil jsem se s kluky a není to moc sehrané a moc si na hřišti nerozumějí. Tak doufám, že se to zlepší. Díval jsem se na zápasy z Berlína, druhý turnaj jsem neviděl, ale na ELL se těším.

Jan Barák, Ondřej Mika

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 93