Lacrosse > Ženský lakros > Do ženské ligy vstoupilo nadšeně Brno, radotínské celky ale přivezly hladké výhry

Do ženské ligy vstoupilo nadšeně Brno, radotínské celky ale přivezly hladké výhry

7.11.2021

Do ženské ligy vstoupilo nadšeně Brno, radotínské celky ale přivezly hladké výhry
Do ženské ligy vstoupilo nadšeně Brno, radotínské celky ale přivezly hladké výhry
Do ženské ligy vstoupilo nadšeně Brno, radotínské celky ale přivezly hladké výhry

První listopadovou sobotu přivítal klub Brno Ravens v rámci Národní ženské lakrosové ligy oba radotínské týmy. Šlo o první oficiální zápasy stále ještě relativně nového celku v elitní soutěži a pro některé hráčky premiérové duely v životě. Girls i Harpyje zvládly utkání na hřišti FC Nordic s přehledem a v obou případech vyhrály 20:4. Brněnský výběr se za dva týdny představí v Praze.

Lakros v Brně je na vzestupu, přesto se však zápasy musela odehrát v nestandardním formátu 7+1. Ten se nakonec, vzhledem k menší rozloze hřiště a nižšímu počtu hráček i v obou radotínských týmech, ukázal jako bezproblémový. 

Jasným favoritem prvního duelu Ravens proti Girls byly radotínské seniorky, které uvolněným a konzistentním výkonem svou roli potvrdily. Nehrající radotínské juniorky LCC Harpyje do tohoto duelu poskytly brněnskému celku několik hráček, včetně brankářky. Důvodem hostování bylo doplnění soupisky na celkový počet hráček tak, aby si brněnský celek příjemně zahrál, a zároveň, aby okusil zápas se zkušenějšími hráčkami a nabyl tak cenné zkušennosti.

Hostování bylo nakonec přínosné i pro radotínské. „Hrát s hráčkami, které neznám, bylo vlastně super. Člověk vyjde ze své role a na hřišti si může vyzkoušet věci, ke kterým se v rámci svého týmu třeba vůbec ani nedostane,“ líčila s úsměvem ve fialovožlutých barvách Ravens hráčka LCC Harpye Alena Horáčková. Další hostující z hráček Harpyjí, brankářka Kamila Šamalíková, je na hostování zvyklá - pravidelně v lize hostuje v týmu Sokol I. Smíchov.

Girls z důvodu zranění a plánovaného zdravotního zákroku nemohly ani jednu ze svých brankářek přivézt, a tak po lehkém přemlouvání zamířila do brány útočnice Markéta Malinovská, pro kterou byl záskok v brance první zkušenností na této pozici. „Skvělá zkušennost a každému bych to jen doporučila,“ komentovala s úsměvem po dohraném zápase Malinovská.

Trenér brněnských Ravens Jakub Kološ byl z průběhu zápasu nadšený. Jeho celek si vedl velmi slušně, přestože pro některé jeho hráčky to byl vůbec první oficiální zápas v životě. „O to větší radost jsem jako trenér z děvčat měl. Do hry nastoupila nervózní a plná očekávání, což se podepsalo na prvních dvou čtvrtinách. Pak jsme ale největší nedostatky odchytili a začali na hřišti fungovat pěkně týmově. Šlo vidět, že i přes to, že góly padaly zejména do naší branky, si holky zápas začaly užívat. Některé si troufly na kličky a dosáhly tak i svých prvních gólů, jiným se povedlo zahrát dokonce secvičené signály. Po zápase byla cítit eufórie v celém týmu. Neradovali jsme se z proher, ale z lakrosu - z té hry, kdy duch vítězí nad tělem,“ hodnotil zápas Kološ, který děkoval radotínským holkám za veškerou pomoc.

Uznání zaslouží i tým rozhodčích v čele s Lenkou Peškovou, který nejen dohlédl na bezpečnost hry, ale taky především domácím hráčkám v případě nutnosti pravidla „za pochodu“ vysvětloval a pomáhal jim orientovat se na hřišti.

Zápas Ravens proti Harpyjím probíhal v podobném duchu jako úvodní duel. Několik nehrajících hráček Radotína opět naskočilo do žlutofialového dresu a na hodinu hracího času se staly protihráčkami klubových kolegyň. Brno do zápasu vléto plné motivace a chuti a podařilo se jim vstřelit několik pěkných gólů, první čtvrtina dokonce skončila nerozhodně 3:3. Pak už ale Haprye nedovolily žádnou senzaci a zápas s přehledem dovedly do vítězného konce.

Pražské celky se z Brna vrátily nejen se všemi body, ale i s dobrým pocitem, že ženský lakros má i daleko od Prahy pěknou základnu s potenciálem v budoucnu konkurovat nejen pražským, ale třeba i některým evropským lakrosovým klubům. Hráčky Ravens přijedou 21. listopadu do Prahy, kde dokončí své první kolo v lize proti Sokolu I. Smíchov a Jižnímu Městu.

Harpyje tak po výhře nad Smíchovem, porážce s Girls a nedávné remíze 9:9 s Jižním Městem zapsaly do tabulky opět tři body za vítězství a na podzim už mají dohráno. Jejich starší kolegyně ještě čeká ve středu duel s Jižním Městem.

 

Text: Kateřina Hlavsová

Foto: Kateřina Nájemníková

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 286