Lacrosse > Do MS juniorek zbývá sto dní. Češky čeká těžký boj o postup - kopie

Do MS juniorek zbývá sto dní. Češky čeká těžký boj o postup - kopie

14.4.2015

(pur) - Ve skupině B jsou zařazeny české reprezentantky pro Mistrovství světa juniorek ve Skotsku. Utkají se tak s domácím výběrem, Německem, Finskem a Kolumbií. Hned na úvod je ale čeká také jeden celek ze skupiny C, tým Haudenosaunee. Soupeře už zná také seniorský národní tým pro domácí ME v Nymburce.

Juniorky čeká přesně za sto dní, hned v první hrací den (23. července), bitva s Haudenosaunee. Tento výběr skončil na posledním MS v Hannoveru těsně před tím českým. Následují evropské bitvy se Skotskem, Německem a Finskem. Po dni volna se Češky na závěr skupiny utkají s jedním z nováčků šampionátu a velkou neznámou - Kolumbií.
 
Klíčové budou hlavně první dva zápasy. Pokud by zvládl český tým porazit všechny soupeře ze skupiny B, měl by se těšit z postupu do čtvrtfinále. Tam jde totiž automaticky pětice ze skupiny A, kde hrají USA, Austrálie, Kanada, Wales a Anglie. Dále pak vítězové skupin B a C, a jako osmý další nejlepší tým z těchto dvou skupin včetně prolínacích zápasů. Češkám se ale bude v obou případech počítat také utkání s Haudenosaunee, což může být zrádné.
 
Pro úplnost, kromě posledně jmenovaného celku jsou ve skupině C také Japonsko, Nový Zéland, Izrael a Jižní Korea. V případě neúspěchu by český tým hrál v platinové skupině o konečné 9. až 15. místo. Češky se nedostaly do čtvrtfinále ani před osmi lety v Kanadě, ani před čtyřmi v Německu. V obou případech obsadily konečné deváté místo. Nyní chtějí brány play-off prolomit.

To potvrzuje také trenérka týmu Barbara Bažantová. „Postup do čtvrtfinále by byl pro nás velkým úspěchem a momentálním velkým přáním. Jako klíčový vidím hlavně zápas se Skotskem a tajně doufám, že týmy Haudenosaunee a Kolumbie nebudou plné Američanek,“ říká Bažantová a dodává: „Teď nás trochu trápí zranění, ale rozhodně se o ten postup chceme poprat.“

Seniorky se o několik dní později na domácím mistrovsvtví Evropy (6. až 16. srpna) střetnou ve skupině 1 postupně s Anglií, Norskem a Finskem. Hlavně souboj s úřadujícími šampionkami z Anglie bude hodně prestižní. Sedmnáct týmů je na ME rozděleno do čtyř skupin. Do čtvrtfinále postoupí dva z každé skupiny, což je velká šance i pro český tým. Na posledním mistrovství Evropy v Amsterdamu skončily Češky před třemi lety na pátém místě. Více informací o mistrovství Evropy sledujte na: http://ec15lax.com/

Foto: Instagram czlacrosseu19

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa