Lacrosse > Ženský lakros > Do MS juniorek zbývá měsíc, příprava vrcholí - kopie - kopie

Do MS juniorek zbývá měsíc, příprava vrcholí - kopie - kopie

23.6.2015

(pur) - Třetí místo na mezinárodním turnaji ve Vídni, přípravný zápas s AIST, Prague Cup a pětidenní soustředění na Mrázovce. To je náplň minulých a nejbližších dnů a týdnů české juniorské reprezentace. Dvouleté úsilí společné práce tak bude brzy dovršeno na vrcholné akci ve skotském Edinburghu. Tam se Češky přesně za měsíc představí v zahajovacím utkání mistrovství světa proti týmu Haudenosaunee.

O uplynulém víkendu české juniorky uspěly na prestižním turnaji ve Vídni, kde obsadily třetí místo, když během akce prohrály jen s oběma finalisty - reprezentací Rakouska a týmem Global Players. V bitvě o třetí příčku český tým porazil seniorky Švýcarska 7:2.

Už v úterý se české juniorky na Aritmě utkaly s účastníkem Prague Cupu, výběrem AIST a vysoko prohrály. "Projevila se únava po třídenním turnaji ve Vídni a okamžitý nástup do školy. Holky si teď musí samy sáhnout do svědomí a uvědomit si, že tohle je třeba potká i na MS a nemůžou se únavou nechat ovlivnit a nemyslet na výsledek," řekla asistentka českého týmu Anna Dočkalová.

V rámci 18. ročníku Prague Cupu se pak na stejném místě střetnou Češky v pátek ve skupině A znovu s Global Players, s týmem USAAI a v  sobotu dopoledne také s německou juniorskou reprezentací. Ta bude soupeřem českého celku také ve Skotsku.

"Máme s hlavní trenérkou Bárou Bažantovou pocit, že holky jsou ve stádiu, kdy všechny naše pokyny a rady dobře vstřebávají a uplatňují následně na hřišti. Jsou skvěle připravené fyzicky. Nové lakrosky většině hráček pomohly v technických dovednostech," uvedla k současné formě týmu Dočkalová.

Také zdravotní situace se oproti minulým měsícům zlepšila. Největší boj s časem teď svádí kapitánka Dáda Pešková, která je po opakované operaci kolena a až těsně před MS se rozhodne, zda na šampionátu bude hrát. "Po delší pauze se na Prague Cupu na hřiště vrátí útočnice Viki Jahodová, která uvidí, jak její koleno zvládne hru s přetrženým křížovým vazem. Také středopolařka Maruška Pecharová trpí bolestmi zraněného kolena a momentálně je v rehabilitační fázi," vypočítává asistentka.

Tým v příštím týdnu čekají ještě dva tréninky na Mrázovce, kde pak absolvují děvčata od 6. do 10. července také soustředění. V pondělí celý den, v dalších dnech vždy jen v odpoledních blocích. "Říkáme tomu ladění formy. Zopakujeme si všechny věci, které jsme hráčkám opakovaly pořád dokola poslední dva roky a ujistíme se, že všichni všemu rozumí a ukážou to také na hřišti. Rozhodně také chceme více trénovat situace pod tlakem - nejen nahrávky a přenos míče, ale především držení míče v posledních minutách zápasu či jeho napadání. Doladíme také spolupráci mezi jednotlivými hráčkami," dodává Dočkalová, na co se trenérský tým ještě zaměří. Odlet do Skotska je naplánován na 21. července.

 

Foto: Austrian Lacrosse Open

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%