Lacrosse > Mužský lakros > Do Malešic přijel elitní tým z Radotína a byla to bitva se vším všudy

Do Malešic přijel elitní tým z Radotína a byla to bitva se vším všudy

27.3.2018

Malešický Kamil TrhlíkMalešický Kamil Trhlík
Malešický Kamil Trhlík
Jan Šůs vyváží míč po jeho ziskuJan Šůs vyváží míč po jeho zisku
Jan Šůs vyváží míč po jeho zisku
Procházka vs. ProcházkaProcházka vs. Procházka
Procházka vs. Procházka
Příliš prostoru před brankáři nebyloPříliš prostoru před brankáři nebylo
Příliš prostoru před brankáři nebylo
Radotínská obrana pracovala po celé utkání velmi dobřeRadotínská obrana pracovala po celé utkání velmi dobře
Radotínská obrana pracovala po celé utkání velmi dobře
Bratrské duo Podroužků útočíBratrské duo Podroužků útočí
Bratrské duo Podroužků útočí
Střelec utkání Dominik PešekStřelec utkání Dominik Pešek
Střelec utkání Dominik Pešek
Procházka vs. ProcházkaProcházka vs. Procházka
Procházka vs. Procházka
Loskot vs. HužvarLoskot vs. Hužvar
Loskot vs. Hužvar

(ps) Po pátečním vítězství v Radotíně nad mladíky Wolves přivítaly Malešice doma radotínské áčko, tedy desetinásobného mistra republiky. Kdo čekal jednoznačný průběh a dvouciferný výsledek, ten musel být průběhem utkání překvapen. Navzdory faktu, že LCC Radotín opět potvrdil, kdo vládne českému lakrosu, tak tým z Malešic vzdoroval prakticky celé utkání. A byla to podívaná až do samého konce!

TJ Malešice - LCC Radotín 3 : 9 (1:1, 1:3, 0:1, 1:4)

Už úvodní perioda ukázala, že tentokrát to nebude obvyklá radotínská střelnice. Urputné obrany kralovaly, obránci nechávali útočníkům jen minimum prostoru před svým brankovištěm a se střelami z dálky si oba brankáři, Mareš i Pelikán, byli schopni poradit. Skóre otevřel Dominik Pešek, ale v závěru periody domácí obránce Ondřej Procházka po sólu přes celé hřiště dokázal trefit přesně k tyči.

Na úvod druhého dějství využili hosté přesilovku a chvíli na to zvýšil Pešek na 3:1 pro hosty a vypadalo to, že se očekávaný brankostroj hostů rozjel. To se však nestalo. Domácí se oklepali a pokračovala vyrovnaná bitva. Pak nastala situace, která pravděpodobně ovlivnila další dění tohoto utkání. Radotínští v útoku ztratili míč, který se kutálel k jejich brankáři, zatímco za ním vyběhl domácí obránce Václav Černý. Ve snaze získat míč brankář Mareš vyběhl proti němu a bylo jasné, že vzájemnému střetu nelze zabránit. Přestože domácí hráč mohl zcela legálně vyřadit brankáře ze hry, neudělal to. I tak došlo ke střetu, ale Mareš ho ustál a ještě se stačil vrátit do brány a zneškodnit Černého střelu. Někteří hostující hráči však usoudili, že je "hříšníka" Černého třeba potrestat. Malešičtí tedy hráli přesilovku, kterou však i přes slibné šance nevyužili. Snížili až po návratu vyloučeného, kdy Petr Němčík využil křižné přihrávky od Ondřeje Podroužka. Z mnoha šancí hostí se nakonec ujala jediná Peškova střela a do kabin se šlo za poločasového stavu 2:4 pro hosty.

Přestože výkon brankáře Pelikána byl téměř bezchybný, domácí trenéři přistoupili k plánované výměně a do druhé poloviny nastoupil Michal Mára a vedl si neméně zdatně. Po přestávce pak pokračoval i "hon na Černého" a v této činnosti vynikal především Barák. Když pak tento hráč nasadil třetí krosček na krk Černému, aniž by tomu rozhodčí věnovali pozornost, vzal domácí hráč ve 36. minutě spravedlnost do svých rukou. Na obranu Baráka ihned přispěchali Loskot a Košťál. Domácí Procházka usoudil, že to není rovný souboj a šel svého kolegu bránit. Do potyčky se pak zaplet i malešický Jan Šůs. Výsledkem bylo udělení šesti trestů do konce utkání. Tento necitlivý verdikt rozhodčích ovlivnil další průběh utkání. Zatímco Radotín tím přišel o polovinu svých útočníků, domácí tým zase o většinu obránců. Bylo tedy potřeba přeskupit formace a opět se začít soustředit na hru. Ke cti obou týmů patří fakt, že se emoce uklidnily a hráči se opět věnovali především hře. Jediným střelcem třetí části hry se stal opět Pešek, když zvýšil na 5:2.

V poslední periodě už oběma prořídlým týmům viditelně docházely síly, ale i tak se stále hrál nadstandardní lakros. I přes opticky vyrovnanou hru ukázali šampióni z Radotína větší jistotu v koncovce a nakonec po zásluze zvítězili 9:3. Sedm z devíti branek hostů vstřelil Dominik Pešek. Domácí mohli být se svým defenzivním výkonem určitě spokojeni, nikoliv však s útočnou fází, když vstřelili pouhé tři branky.

Pohled do historických statistik pak říká, že méně než 10 branek v jednom utkání NBLL dali hráči LCC naposledy ve druhém finále ročníku 2012/2013, kdy tehdy podlehli na Jižním městě 9:11.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 401

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%