Lacrosse > Do Berlína míří na turnaj v sixes devět českých týmů

Do Berlína míří na turnaj v sixes devět českých týmů

15.3.2024

European Sixes Invitational je další z mezinárodních turnajů v disciplíně sixes, kde si můžou zahrát mladší hráči a hráčky. V tomto případě v kategoriích U14 a U19. Do té starší zasáhnou ale i seniorské týmy. Na turnaj do Německa míří hned devět českých celků ze tří klubů. Některé se poměří i mezi sebou.

Celkem jednadvacet týmů se představí v sobotu a v neděli na European Sixes Invitational. Variantu šestkového lakrosu si vyzkoušely v lednu v rámci Prague Sixes Games české a polské hráčky do 16 let, v červnu se podobná akce bude konat v Polsku. Nyní se ale týmy z několika evropských zemí sjíždějí do Berlína.

SK Lacrosse Jižní Město vysílá celkem čtyři. „Naši kuci v kategorii U14 se postupně utkají s domácími Zehlendorf 1888, druhým českým zástupcem na turnaji LCC Meerkats z Radotína a s berlínskými celky JFKS Rams a Victoria Berlin. Jedeme hlavně pro zkušenosti a poznat nové lidi,“ říká za klub z Jižního Města trenér Adam Ondráček, který už sixes dobře zná nejen z tuzemské ligy, ale třeba i ze Světových her. „Pro naše kluky to bude první zkušenost s tímto novým sportem. Zajímavé bude pozorovat, jak dokážou přepnout z boxlakrosu na sixes,“ dodává Ondráček.

To platí i pro tým v kategorii U19. Ta se bude na European Sixes Invitational hrát společně se seniorskou. Ondráček tak čeká, že to bude pro mladíky z Jižního Města skvělá příležitost. Kromě juniorské německé reprezentace narazí totiž třeba i na své klubové kolegy z dospělého výběru. „Zajímavostí je, že vítěz seniorských kategorii bere výhru 400 eur,“ podotýká Ondráček.

Spojení v turnaji čeká seniorskou kategorii s U19 také ženy. Finálové zápasy pak ale budou rozděleny, a to i pro muže. Kromě výběru z Jižního Města se v ženské částí z českých celků ukážou i dva radotínské. „Juniorský tým Harpyjí jsme rozdělily do výběrů seniorek a U19, tu nám doplňují i hráčky z U15, které se od podzimu připojí k Harpyjím. Pár dospělých holek z Girls bude hrát v seniorském týmu, budou v roli koordinátorek,“ zmiňuje trenérka Harpyjí Simona Baráková. Tři české celky se můžou těšit na konfrontaci s polskou devatenáctkou a seniorskou reprezentací Nizozemska. A samozřejmě i na pikantní vzájemné zápasy.

Radotín posílá do Berlína také tým U14, který hrál už třeba na turnaji ve Frankfurtu. V této kategorii, kde je v turnaji dokonce šest celků, budou hrát také SIS Foxes ze Smíchova. „Je potřeba hrát sixes co nejvíce, a to i tady v Česku. Tedy měla by být juniorská liga v sixes,“ uzavírá Baráková.

Turnaj European Sixes Invitational startuje v sobotu na několika hřištích v devět ráno. Jeho součástí bude i klinika rozhodčích pro sixes, kterou povede Bohdan Fuka. Jak dopadly české týmy, se dozvíte v pondělním souhrnu.

 

Text: Pavel Urban

Foto: Kateřina Hrubá

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%