Lacrosse > Mužský lakros > Deset důvodů k návštěvě Memoriálu Aleše Hřebeského – pozvánka na nejlepší evropský boxlakros

Deset důvodů k návštěvě Memoriálu Aleše Hřebeského – pozvánka na nejlepší evropský boxlakros

25.4.2011

Deset důvodů k návštěvě Memoriálu Aleše Hřebeského – pozvánka na nejlepší evropský boxlakros
Deset důvodů k návštěvě Memoriálu Aleše Hřebeského – pozvánka na nejlepší evropský boxlakros

(jb) - Už tento týden ve čtvrtek 27. 4. začíná v Radotíně 18. ročník prestižního lakrosového turnaje. Nabízíme vám deset dobrých důvodů, pro které byste si neměli letošní turnaj nechat ujít.

Za prvé: čtyři zámořské týmy
Po roční pauze způsobené řáděním islandské sopky Eyafjallajökull se do Radotína vracejí tři tradiční účastníci turnaje. Megamen Boston (USA), dvojnásobný šampion, se opět představí v plné síle s několika hráči se zkušenostmi z kanadsko-americké profiligy. LC United (USA), který je tradičním účastníkem, bude chtít vylepšit své čtvrté místo z roku 2009. Třetím navrátilcem jsou kanadští piráti z Halifaxu Nova Scotia Privateers, kteří se divákům představí již v úterý 26. 4. od 19 hod. v přátelském utkání proti české reprezentaci! Čtveřici doplňuje kanadský tým Love You to Death.

Za druhé: účast lakrosové legendy
Pokud se v Kanadě řekne boxlakros, vybaví se všem zasvěceným jediné jméno – Jim Veltman. Tato lakrosová osobnost se svým významem pro lakros může směle srovnávat s Waynem Gretzkym a jeho pozicí v hokejovém světě. Osminásobný vítěz profesionální NLL, ve které odehrál 219 zápasů, nasbíral 733 kanadských bodů a vybojoval neuvěřitelných 2747 míčů, a také kapitán mistrů světa z roku 2003 nejen na turnaj přijede, ale představí se v roli hráče v dresu Love You to Death! A především pak v roli kouče českého výběru na nadcházejícím pražském mistrovství světa.

Za třetí: návrat Johna Hetzela
Po dlouhých třech letech zamíří do Radotína John Hetzel, bývalý hráč LCC Radotín a české reprezentace, Američan, který žil dlouhou dobu v Čechách a má zde mnoho dobrých přátel. Ne každý ale ví, že John je také vynikající malíř, a tak při příležitosti jeho účasti na turnaji proběhne v Místní knihovně v Radotíně prodejní výstava jeho obrazů. Začíná 27. 4. a potrvá do konce června. Katalog si můžete prohlédnout na http://www.lcc-radotin.cz/Docs/John-ReturningFromHome.pdf.

Za čtvrté: reprezentanti na Memoriálu
Letos uvidíme v jednotlivých mužstvech velké množství současných reprezentantů, připravujících se na světové mistrovství, které se letos koná v Praze od 21. do 28. května (více na www.wilcprague2011.eu). Na Memoriálu bude také první možnost pořídit si vstupenky na tuto jedinečnou akci.

Pro řadu reprezentantů je tak Memoriál vrcholem přípravy a uvidíme je hlavně v týmech 1Lacrosse Riggers (Irsko), London Knights (Anglie) nebo Nationals (Slovensko) a samozřejmě také v českých týmech, zejména v domácím LCC Radotín.

Za páté: doprovodný program pro děti
Pokud se rozhodnete pro návštěvu i se svými dětmi, nemějte obavu, že by se nudily. V areálu mohou využít dvou dětských koutků, plných zajímavých atrakcí. Mohou také soutěžit o drobné ceny a jistě ocení sobotní ohňostroj.

Za šesté: losování a soutěže o ceny
Během celého turnaje bude probíhat losování o spoustu věcných cen, které nám věnovali naši partneři. Půjde např. o značkové sportovní vybavení a oblečení, dárkové koše atd. Kupón do losování a soutěžení obdrží každý návštěvník zdarma a v posledním nedělním losování může získat hlavní cenu: poukaz na nákup zboží v hodnotě 5000 Kč v Outlet Store Adidas v Radotíně.

Za sedmé: měřič rychlosti střely
Premiérově jsme připravili pro návštěvníky atrakci v podobě radarového měřiče rychlosti střely. Každý si tak bude moci vyzkoušet své lakrosové schopnosti a dovednosti v této oblasti. Na hráče s nejtvrdší střelou samozřejmě čeká odměna.

Za osmé: sobotní galavečer
Pokud se chystáte na Memoriál pouze na jeden den, určitě si nenechte ujít sobotní večer. Začíná od 19 h exhibičními zápasy nejmenších lakrosáků, pokračuje zápasem české reprezentace proti výběru nejlepších zahraničních hráčů turnaje ČR vs. All Stars, v jehož v přestávkách budou k vidění taneční vystoupení (juniorské vicemistryně světa ve sportovním aerobiku) a dovednostní soutěže hráčů, a vyvrcholí ve 22 h tradičním ohňostrojem. Večerem provází Zdeněk Suchý.

Za deváté: finále
Sportovní vrchol turnaje nastane v neděli 1. května v 17 h, kdy se dvě nejlepší mužstva střetnou o hlavní trofej. Český tým (a to LC Jižní Město) uspěl ve finále naposledy v roce 2006. Loni byli blízko domácí LCC, když se po devíti letech probojovali až do finále, ale nestačili na kanadské Green Gaels. Tak možná letos…

Slavnostní zakončení Memoriálu a vyhlášení nejlepších týmů i jednotlivců proběhne ihned po skončení finále.

A konečně za desáté: neopakovatelná atmosféra
Kdo se byť jednou zúčastnil Memoriálu Aleše Hřebeského, dá nám za pravdu, že lakrosový areál LCC Radotín má svého genia loci a turnaj neopakovatelnou atmosféru. Přijďte si ji užít! Dramatické zápasy, příjemná setkání, lakrosová party, dobré pivo i jídlo. Čeká vás přátelská atmosféra, kvůli které jezdí rok co rok do Radotína týmy z celého světa.

Jan Barák, Antonín Gottwald, Ondřej Mika

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 198