Lacrosse > Mládež > Den plný lakrosu v Malešicích

Den plný lakrosu v Malešicích

7.4.2019

(vb, ps) V neděli 7. dubna za krásného jarního počasí proběhlo v Malešické lakrosové aréně další kolo letošního ročníku Juniorské boxlakrosové ligy (JBLL).

Den plný lakrosu začal na nejstarším lakrosovém hřišti v České republice, kde se obouručný lakros poprvé hrál již v roce 1985, od časných hodin. Už v 9:00 zazněl úvodní hvizd rozhodčích v utkání nejmladší věkové kategorie do desíti let (U10). Celý den pak byl zakončen podvečerním utkáním nejvyšší domácí soutěže NBLL  mezi dospělými týmy TJ Malešice a Bats Bratislava (více zde).

Mezi tyto dva zápasy se vešlo dalších šest kvalitních lakrosových klání v kategoriích U12 a U14.

V nejmladší kategorii U10 proti sobě v letošním ročníku nastupují týmy LCC Red a LCC Blue. Utkání bylo plné nejen dětského nadšení, ale i lakrosového umu, byť lakrosové hole jsou často delší než hráči samotní a do branky by se vešli i tři brankáři než by jí stačili ucpat proti střelám soupeře. Po rušném průběhu nakonec zvítězili modří.

První zápas kategorie U12 svedl proti sobě tým LCC Ants a spojený celek Jižního města a Old Dogs Plzeň (JM/ODP). Po vyrovnané 1. třetině se v té druhé střelci LCC Ants činili, vstřelili rozdílové tři góly a svůj náskok už v poslední periodě uhlídali. Na světelné tabuli tak po závěrečném hvizdu svítilo 7:4 pro Ants. Následující utkání této kategorie mezi Zbraslaví a spojeným týmem JM/ODP byl nejvyrovnanější z celého juniorského dne. Zbraslavští byli velmi blízko svému prvnímu vítězství, ale vedení po 2. třetině těsně před koncem ztratili a prohráli 5:6. Na závěr pak LCC Ants výrazně porazili Sokol Zbraslav 14:2. Statistiky utkání zde.

V kategorii U14 se potkávají týmy ze stejných klubů jako v U12. Jako první se utkali junioři Sokolu Zbraslav se stejně starými hráči JM/ODP. Čekala se lakrosová bitva, neboť v minulém kole jen těsně zvítězil spojený tým JM/OLD a Zbraslav tak chystala na téměř domácím hřišti odvetu. Vědomi si znalosti prostředí šla Zbraslav od začátku za vítězstvím. K všeobecnému překvapení tentokrát nedala svému soupeři sebemenší šanci a připsala si výrazné vítězství 17:1. Po pauze následovalo utkání Zbraslavi s vedoucím týmem tabulky LCC Foxes. Oba týmy předváděly parádní výkony, příhra střídala příhru a střelci nenechali brankáře vydechnout. Utkání nakonec opanovali hráči Radotína výsledkem 8:5 ve svůj prospěch, ale nutno konstatovat, že utkání již mělo jisté parametry dospělé soutěže. Poté tým LCC Foxes zvítězil i nad JM/ODP v poměru 9:2 a připsal si za toto kolo plný bodový příděl. Statistiky utkání zde.

Nutno konstatovat, že za celý den diváci mohli shlédnout řadu krásných momentů a tak se už můžou těšit na příští neděli, kdy posledním turnajem v Radotíně bude letošní ročník juniorské lakrosové ligy JBLL zakončen.

Zdroj fotografií: www.lcc-radotin.cz

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 272