Den 9 (čt 28/6)

Návod k použití debilních fanoušků
Návod k použití debilních fanoušků
Den 9 (čt 28/6)
Prohánění flašky rourou
Prohánění flašky rourou
Vzácná sýkorka
Vzácná sýkorka

 

Dobrý den celý den z Amsterdamu.

Holky prohrály s Německem. A přitom na ně měly a měly i dost střel, ale bohužel často střílely hloupě nebo paťavě a trefovaly tu almaru, co měly Němky postavenou v bráně. Třetí prodloužení, které český tým hrál na ME... a zase blbě.

Ve vložené přestávkocé soutěži v prohánění pet flašky asi třicetimetrovou širokou hadicí zvítězil Poupák.

Mužský zápas proti Walesu byl jiné kafe. Bylo vedro, dusno a kluci byli před zápasem drobet plouživí, ale Walesani byli víc. V zápase jsme se k ničemu nepustili, drželi jsme je v obraně a dusili je ve vlastní šťávě. Kubajz předvedl pár zásahů a ke zvratu nedošlo.

Jula má dvacetiny, gratulujeme.

Proběhlo zasedání Evropské lakrosové federace, Semerák tam byl diplomatit. ELF má nové vedení, šéfem se stal Andreas Rossband. Dlouholetý šéf Peter Mundy byl jmenován čestným prezidentem. Peteru Mundymu je 83 let a za posledních patnáct roků vypadá pořád stejně (předtím ho neznám). Je to distingovaný anglický gentleman. Tak distingovaný, že na něj na jedné schůzi ELF, které jsem se kdysi účastnil, prasklo, že neumí pít z flašky. Když s ním o nynějších změnách v ELF mluvili a řekli mu o záměru poctít ho jakousi formou titulu, suše prý navrhl, že ten titul by měl znít honorary bloody fool.

V kempu se zabydlely bandičky cheerleaders, které mají v Amsterdamu také jakési mistrovství. Jsou tu i holky z Ústí a začaly se s klukama družit, nebo spíš kluci s nima. A ukázaly pár kousků, co  umějí. Myslím chearleaderských... Náhodný cyklista, kterému jsme zatarasili průjezd po cestičce, aby holky měly místo na představení, byl poněkud šokován, když najednou viděl, jak se vyhazují do vzduchu a metají vruty a salta.  A my koneckonců taky.

Andula s Kopíkem si půjčily bicykly a taxikaří po kempu.

Používáme gril, jen ho Hary vozí v autě a vykládá jen na grilování.

Navštívil nás vrchní fanoušek Suchy. Donesl jakési lahvičky a přiměl nás k jejich rituálnímu vychlastání. Závěr rituálu spočíval v zahození lahviček na palouk za živým plotem. Poupák tam pro jistotu zahodil i židli. Večírek se protáhl, ale proběhl beze škod. I lahvičky byly ráno vysbírané. Doufám, že nikoliv šéfem kempu. Ale vzhledem k tomu, že na mě dosud nenastoupil, soudím, že k žádnému incidentu nedošlo.

Jdeme na Slováky, holky čeká další těžký zápas – proti Nizozemsku – a potřebují vyhrát, aby hrály o páté místo.

Tak uvidíme.

Ondřej 

Fotogalerie je zde.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 285