Den 7 - CZE vs. SCO

19.7.2010

Yup, Yup, dnes jsme se utkali s týmem Skotska o možnost bojovat s Irskem o play-in MS (možnost dostat se mezi elitní šestku týmu z blue division). Šokem bylo, že jsme museli po včerejším dohraném zápase se Švédy (konec kolem 20:00) nastoupit dnes v 9:00 na hřiště.

Vstávačka na 6:30, lehká snídaně a v 7:45 odchod na hřiště, probuzení moc lifestyle friendly nebylo. Klasicky proběhlo rozběhání, dynamický stretching, rozházení a najednou jsme si uvědomili, že TENHLE zápas je proč tu jsme, došli jsme zatím slušně daleko, skupinu jsme vyhráli a teď před námi stojí o 30% lepší soupeř než Švédsko, kterého když porazímě můžeme se dostat na Irsko (a kdo ví, třeba i dál na play-in).

Celý zápas jsme s podstatně zkušenějšími Skoty drželi tempo, o skóre jsme se neustále přetahovali, dokonce jsme v jednu chvíli vedli, Skotskou zkušenost jsme potřebovali udolat houževnatostí nám vlastní, bojovali jsme jako lvi nehledě na výkon rozhodčích (na mezinárodní úroveň fakt síla - neuznat nám Poupákův gól, protože na druhý srazil obránce zezadu Emila do brankoviště je slušná soda).

Na začátku 4. periody se podařilo Skotům odskočit na rozdíl 4 gólů, který si, až na jednu vyjímku, ubránili až do konce. Skotský útok předvedl zkušenosti a i přes náš press se mu podařilo poslední 3 minuty s klidem zůstat na míči a nás tak poslat do boje o postup do skupiny o 9.-12. nebo 13.-16 místo. Konečné skóre CZE - SCO 14:17

O postup do těchto skupin se popereme zítra s vítězným týmem z duelu Irsko - Švédsko (automaticky očekáváme opětovný souboj se Švédy, protože Irsko má našlápnuto).

Osobně si myslím, že je úspěch, že jsme se Skotskem odehráli takový zápas jaký jsme odehráli. Skoti mají ve svých řadách hráče se zkušenostmi z USA, někteří dokonce z NCAA divison I a srovnávat nás jako hráče, kteří trénují 2-3 krát týdně a bez nadšení by vlastně ani hrát nemohli s hochy, kteří mají lakrosku v ruce 4 hodiny denně prostě nejde...takže Czech team babyyyy! :D ;)

M.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 427

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%