Den 6 (po 25/6)

Dobrý den celý den z Amsterdamu.

Tak co je dnes nového? Novinky.cz píšou, že seniorka vypadla při nadávání z balkónu v osmém patře a že žena z Ústí vyprala kočku v pračce a ke zdechlině ještě zavolala policii. V Amsterdamu jsme prohráli se Skoty v prodloužení a bude to k té medaili krapánek komplikovanější. Zítra musíme přemoci domácí tým, hrající v popelářských dresech.

Simona chodí ráno běhat a Pešulačka si postěžovala, že ji to ráno vzbudilo. Mě to tedy každopádně nevzbudilo.

Holky hrály až odpoledne snadný zápas proti Lotyškám, a tak dopoledne jely na výlet. Cílem byl Zaanse Schaans, holandská vesnička, skanzen asi 20 km od Amsterdamu. Andula zadala do navigace adresu podle průvodce a ta je neomylně dovedla do podzemních garáží infocentra vzdáleného ještě nějaký kus cesty od vesnice. Vjezd, vlastně průjezd, stál 1,5 € a holky manévr osvěžily blokádou výjezdu z parkoviště, jelikož musely doběhnout přes parkoviště k automatu na lístky.

Do Zaanse Schaanu nakonec holky dojely. Cestou ještě narazily na vztyčený most a z výletu se vrátily nadšené. Georgeovi půjčily invalidní vozík a tradá do vesnice, kde se kupodivu neplatí vstup. Užily si větrných mlýnů a dřevákové manufaktury, kde prý jsou schopni vyrobit pár dřeváků za pět minut. Holky samozřejmě uspořádaly nějaký shopping. Dále byly v sýrárně, kde uspořádaly nějaký shopping, a nějaký shopping uspořádaly i v hořčičárně. A otestovaly si simulátor dojení. Efka na zpáteční cestu požádala navigaci o nejkratší variantu a ta ji nahnala na trajekt. Což, pravda, ušetřilo něco na pohonných hmotách, ale nikoliv na čase. Ale zase to asi bylo romantické.

Holky dorazily fandit na náš zápas proti Skotsku. Co k němu dodat nad rámec oficiální tiskové zprávy? Dolů, hodně nahoru, chvíli po rovině a pak dolů. Pár hloupých chyb v útoku, pár zahozených balónů. Velmi solidní obrana. Skoti hráli solidně a tvrdě, ale fér. Jejich zdravoťák bez váhání vyrazil pomoci Kopínovi, který se těžko sbíral po jedné ráně. To se cení. Ale stejně jsme měli vyhrát.

Přišel jsem na důvod obtíží při zpívání hymny: někde na úrovni posledního verše nahrávka zvolna zpomaluje a blbě se to trefuje, zvlášť když Vám u toho přelétává nad hlavou obluda od Korean Arlines. Skoti si radši dohodli, že hymnu odzpívají sami a předvedli něco na téma procítěný syrový sbor hlasů v pubu kolem půlnoci. Když byli asi v půlce, pustili jim do toho hymny dalšího zápasu na jiném hřišti. Skotskou hymnu pak zahráli z amplionu Irům.

Holčičí zápas proti Lotyškám označila Simona za boxlakros bez chráničů. Lotyšky hrály tvrdě, zčásti proto, že to neumějí, a zčásti proto, že je to někdo blbě učí. Cílem pro naše holky tedy bylo nenechat se zranit, což se naštěstí povedlo. Lotyšky, které jsou na ME prvně a jely do Amsterdamu dva dny autobusem, daly dva góly a radovaly se z nich, jako kdyby vyhrály celé mistrovství.

Holky mají nějaká pravidla, že pod světlý dres musí mít světlé triko a pod tmavý dres tmavé, ale dneska jim rozhodčí nedovolili mít pod červený dres černé triko. Vzhledem k tomu, že dresy jsou tílka, byla holkám dost zima. Na zítra to nějak domluvily a snad přesvědčily pískací načálstvo, že to je zhovadilost. Stejně jako jsou obskurní všechna ta prapodivná pravidla o nicotnostech v ženských lakrosových výpletech. Bohužel tyhle ptákoviny rozhodčí řeší a rádi se v nich nimrají, zatímco herní situace moc nezvládají, což předvedl i ten bambula, co holkám pískal dneska. Asi se mstil za to, že ho předtím holky vypudily z lavice v clubhousu, kde se povaloval a zabíral místo.

Suchyho energický fanclub protrhl buben. Nevím přesně kdo to byl, včera do bubnu mlátil Poly, který dneska přesvědčoval holky, že býval mladý blonďatý kudrnáč.

Organizátoři se potýkají s nedostatkem dobrovolníků. Zatímco před třemi dny stál u každých vrat někdo z pořadatelů a sekuriťák (jeden takový nepustil Hapeho vybaveného vysílačkou, ale bez visačky ke hřišti), teď kontroly probíhají spíše namátkově. Náš zápas zapisovali jako dobrovolníci dva momentálně se nudící rozhodčí a Hape brblá, že školení zapisovatelů na začátku ME bylo na nic, jelikož to teď dělá pokaždé někdo jiný. A podle toho to vypadá. Asistence se už vpodstatě nepíšou. Vlastně už nepíšou zcela oficiálně a ze statistik zmizely.

Čekají nás Holanďani a vítěz se utká ve čtvrtfinále s Izraelem, který o gól porazil Wales a vyhrál zelenou skupinu. To jsou paradoxy. Holky hrají proti Skotsku.

Tak uvidíme.

Ondřej

Fotogalerie je zde.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95