Den 5 (ne 24/6)

Dobrý den celý den z Amsterdamu.

Celou noc lilo a déšť bubnoval do střechy. Holky se odjely připravovat na zápas někdy v osm, my jsme se vydali za nimi na desátou poté, co nás se Semerákem vzbudil head coach vřelým houknutím z kuchyně „Chcete volský voko, volové?“

Trénink jsme kvůli počasí zrušili, resp. ani jsme ho nezařídili. Můj požadavek na tréninky odesílaný na začátku ME je jedna z věcí, které byly někde cestou požrány v hlubinách elektronické komunikace.

Káčovi se o koučování lakrosu už i zdá, měl noční můru, jak Míra Jakš s dlouhou holí podělal dobře rozehraný zápas proti Američanům.

Šéf kempu má dnes svou pozitivní amplitudu a s Adamem prý dokonce vtipkoval, když si byl Adam pro bagety v krámku u recepce. Dva pytlíky mu prý nedá, musíme zachránit planetu, pravil prý šéf kempu s úsměvem. Jestli platí charakteristika (a jakože u šéfa kempu nejspíš platí), že co Skot zahodí, to Holanďan zvedne, tak to zas takovej humor nebyl.

Holky hrály za vytrvalého deště a okolo hřiště se pohybovala řada podivných pláštěnkových sci-fi příšerek. Dorazil Suchy s Dřevíkem a bubnem (buben má Suchy, ne Dřevík. I když vlastně... ) a český fanklub se okamžitě stal nejakčnějším na turnaji.

Holky hrály výborně a čtyřgólová prohra s Walesem, od kterého dosud dostávaly na frak rozdílem třídy, je úspěch. Áňa dostala žlutou za nesportovní chování. Když se jí kluci ptali, co protihráčce nebo rozhodčí řekla tak hrozného, odvětila, že se na ni usmála. Chechot (a Ánin zvlášť) je holt v ženském lakrose trestný.

Přesunul jsem se svým kapesním presscentrem do sucha na bar u hřiště. Poslouchám, jak Angličankám hraje God Save the Queen a vybavuju si, že jsem někde slyšel, že inteligence se pozná podle schopnosti poučit se z chyb. Třeba Němci se včera v zápase proti Finsku poučili (nebo aspoň lépe zaimprovizovali) během prvních dvou period a na druhou půlku už si dovezli černé dresy, protože v těch bílých se přece jen s bílými Finy trochu pletli.

Na náš zápas se vyčasilo, mraky se protrhaly a silně fičelo. Na Schiphol se od včerejška přistává přes hřiště a místy to vypadá, jako když hrajeme přímo na runwayi. Letadla ve větru občas pěkně vlají. Čas od času přebíhá stín letadla přes hřiště a naše holky s ním závodí v běhu. Naše holky jsou rychlejší než Boeing.

Hymnu tentokrát zahráli z amplionu. Mají nějakou utahanou verzi. Když začnete zpívat, muziku neslyšíte, a tak jsme se zase předbíhali.

Utrpěli jsme vítězství proti Itálii. Nic moc. Semerák to interpretoval jako taktickou vyspělost, protože jsme přihlížejícím Skotům neukázali nic z našeho pestrého lakrosového repretoiru.

Statistiky zápasu ČR vs. Itálie: střely celkem 44 : 20, střely mimo 17 : 13, face-offy 10 : 14. ČR: groundbally 24 sebraných, 14 nesebraných, 8 nevynucených chyb, 15 chyb pod tlakem. Počet rozhodčích a officials 5, z toho freaky 2. Počet přistávajících letadel přes hřiště po dobu rozházení a zápasu 68.

Suchy se ujal vedení diváctva a proběhla tradiční děkovačka. Po ní nastoupily holky a začalo to vypadat, že by se mohl naplnit interní pokřik, jímž se motivují naši obránci, spočívající ve výzvě k odhalení dekoltu. Holky opravdu odložily svršky a ti gramotnější z týmu si mohli z písmenek poskládaných na trikách přečíst vyznání/písemné potvrzení o tom, že mají hezká lejtka.

Trestem za nevynucené chyby při zápase byl běh útočníků a útočných midů kolem chatek. Co chyba to kolečko. Kdo běžel jen v trenýrkách, dostal slevu 50 %. Vypracovaná těla samozřejmě přilákala holky, které se dostaly do extáze, vrhaly se po zbytcích spodního prádla na tělech našich sportovců a celé divé se snažily atlety zuby nehty vší silou obnažit. (Osobní upozornění pro Jirku Pechara: předchozí pasáž je tzv. hyperbolické vyjádření, tj. značná nadsázka, ohromná nadsázka, maximální nadsázka, vpodstatě jsem si to celé vymyslel a k žádné morální újmě nedošlo).

Blahopřejeme Patrikovi a Banánovi k Verunce a uvolňujeme na její počest láhev.

Zítra nás čekají Skoti a měli bychom je smáznout, vyhrát skupinu a jít přímo do čtvrtfinále. Holky hrají proti Lotyškám, což by měly dát s prstem v nose.

Tak uvidíme.

Ondřej

Fotogalerie je zde.

 

„Guest blogger of the day“ – Jolča Krmenčíková

Dnešní probuzení nebylo zrovna příjemné. Když jsme rozlepily oči, zjistily jsme, že prší. Déšť nám moc do karet nehraje, ale po tomhle zápase víme, že hrát umíme v každém počasí. V šatně každá z nás přemýšlela, jaký nejlepší výkon může na hřišti ukázat. Po psychickém nabuzení jsme vyrazily na hřiště. Pořád lilo jako z konve. Rozházení bylo trošku rychlejší než včera, ale zahrály jsme si na jedenáctce a rozstřílely Áňu. A najednou to tu bylo, zápas, na který jsme nastoupily nahecované a bez jakéhokoli respektu. První gól padl do branky Walesu! A v tu chvíli jsme slyšely Suchyho s Dřevíkem a jejich bubnem, což bylo velmi příjemné překvapení. Další překvapení bylo, když jsme viděly kluky, kteří nás přišli podpořit, protože jsme to v tomto počasí nečekaly. Zápas pokračoval dosti napínavě. Většinu času jsme prohrávaly jen o dva góly, takže jsme pořád měly šanci. V půlce to bylo 6 : 4 pro Wales. Druhou půlku jsme začaly ztěžka. Dostaly jsme pár rychlých gólů, ale brzy jsme se probraly a začaly dotahovat. Pět minut před koncem přišla žlutá karta, kterou dostala Efka, chvilku po ní Lenka a dvě minuty do písknutí i Áňa. Pohotová Kejč  šla vystřídat, ale bohužel po faulu musela za hráče, takže brána byla prázdná a Wales toho využil a skóre bylo 7 : 11. Náš útok pohotově reagoval na 8 : 11. Konečné skóre bylo 8 : 12, z čehož jsme byly nadšené. Nevím, co je na tom pravdy, ale Efka říkala, že to je prvně, co český tým neprohrál s Walesem o víc než 10 gólů. Ze zápasu jsme měly bezvadný pocit a také naše trenérky to ocenily a vyslechly jsme si pochvalu. Královnou zápasu se stala Adélka, která si to opravdu zasloužila. Po meetingu jsme dosušily dresy a vydaly se na zápas kluků, abychom jim oplatily jejich podporu. Kluci hráli s Itálií, ale nebyly to takové nervy jako náš zápas. Na konci zápasu jsme pro ně měly malé překvapení. Po děkovačce se Suchym jsme sundaly bundy a odhalily vzkaz, který jsme klukům připravily tejpy na trička. Trošku nechápavě četli a smáli se vzkazu „Kluci, máte hezký lejtka“. (Ta čárka za oslovením na vzkazu nebyla, pozn. red.) Tak snad se jim to líbilo. Dnešní večer už budeme trávit v kempu s večeří a teplým čajem.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95