Den 10 (pá 29/6)

 

Dobrý den celý den z Amsterdamu.

Po čtvrtečním solidním výkonu proti Walesu a při večerní party jsme nastoupili proti Slovákům. A byl to jinačí zápas! Vypjatý, motivovaný, hraný naplno až do samého závěru. „Zápas měl až do úplného konce jiskru a bylo o co hrát,“ uvedl head coach Jan Barák. „Byl to skvělý pocit, konečně o něco šlo,“ popsal své dojmy útočník Jiří Loskot. Celý tým byl až do samého konce koncentrovaný, Jakub Mareš předváděl v brance neuvěřitelné zákroky proti oběma slovenským střelám, hráči se navzájem skvěle povzbuzovali a ve finále celá lavička vstala a hlasitě skandovala. Po závěrečném hvizdu rozhodčího vypukla na střídačce nefalšovaná radost a oslavy. Zápas jsme vyhráli 19 : 0.

Důvodem nasazení byla sázka, že pokud kluci nedostanou gól, ponechá si realizační tým sestávající z Káči, Semeráka a mě, tedy osob tč. v různé míře zarostlosti, jen knír.

V reálu to vypadalo tak, že kluci od samého začátku nepůjčili Slovákům míč ani loptu. Úvodní čtvrtinu vyhráli 6 : 0, přičemž jim konečně vyšel trik se schovaným míčkem. Po první pauze to vypadalo stejně a na amsterdamském hřišti se rozhostila poklidná atmosféra pohodového velkopřílepského sobotního odpoledne. Zápas se zvrhl v bezuzdnou exhibici. Kluci si nahrávali zadovkami, Kubajz rozehrával až za půlkou. Dominik zkoušel kličku s přehozením lakrosky za zády, ale přišel o míč. Radek zkoušel kličku s protažením lakrosky mezi nohama, ale ta se mu trochu šprajcla mezi koleny, takže se Radek rozmázl obránci u nohou. Jéňa dal gól zadovkou a uvedl do extáze skupinu fanoušků, kteří se náhodně vyskytli u našeho trochu zastrčeneného hřiště, protože tam přišli odpálit jointa. Náš poslední gól na ME dal obranný midfielder a nováček v týmu Roman Buček mrdou z dálky do šibenice, což je něco tak nečekaného, jako kdyby dal obranný midfielder a nováček v týmu Roman Buček gól mrdou z dálky do šibenice. V poslední čtvrtině fandil český realizační tým nepokrytě soupeři. „Výkon soupeře nás hluboce zarmoutil,“ uvedl po zápase assistant coach Pavel Semerák.

Už dva dny postrádáme jeden z barelů na vodu, který nám laskavě zapůjčili Prague Sports a Mikeš nám kladla na srdce, abychom ho řádně vyplachovali a pečovali o něj, jelikož je dovezený z Ameriky a u nás není k sehnání. Než jsme ho ztratili, tak byl vypláchlý.

Holky porazily Nizozemsko a budou hrát o páté místo, a to kupodivu proti Švédkám, které vyhrály nad Irkami.

Po deseti dnech v krajině kanálů a vodních toků jsme se konečně dostali k tomu nafouknout pálavu, zapůjčenou Hurďasem, a vydali se od hřiště do kempu po hladině. Jeli jsme s Álou a Tondou Lalákovými po poklidné tiché vodě Amsterdamského lesa. Na kůlech, kterými jsou zpevněné všechny břehy, posedávaly volavky, ve větvích, zasahujících z bujného lesa až nad vodu, se honily potápky a poláci a lysky a čertvíjaké všelijaké kachny, na hladině ležel neporušený nános pylu, který jsme čeřili, a do toho svítilo ostré večerní slunce. Idyla jako kráva. Dojeli jsme skoro až ke kempu a ještě si loď poponesli na vedlejší kanál a vyjeli na jezero u Amstelveenu a k rákosinám, které se nejspíš pěstují na došky. Zkusili jsme zajet do jednoho z malých kanálků v rákosí, ale ukázalo se, že bahnité dno je dost blízko hladině, a když jsme ho trochu načechrali pádlem, vybublal k hladině pekelný sirovodíkový puch, takže jsme radši zase vycouvali na jezero.

V deset večer vypukla knírová exekuce. Semerák, který měl bradku, byl hotový fúfú, Káča se usilovně rozpomínal, jak se holicí procedura provádí, jelikož ji nepraktikoval asi patnáct let. Už v průběhu holení mého porostu na obličeji začalo být jasné, že vzniká obzvláště odpudivý model, a výsledkem je Jochen von Karl-Marx-Stadt. Když si nahodím patku, půjčím si od Roubeho apartní sluneční brýle a doplním to patřičně žvejkanou žvejkačkou, můžu rovnou vyrazit před tuzex vekslovat bony.

Došlák vzal po zápase hrací míček a Kubajz ho dostal na památku svého shut-outu. Jak jsme tak vzpomínali, možná prvního v historii. I když Hary a Hape si nebyli jistí, jestli nám před asi 14 lety Němci v Manchesteru gól dali, nebo ne.

Seděli jsme mezi chatkami, grilovali maso a povídali si. Kolem půlnoci dorazil šéf kempu. Vypadal zpruzele a požádal nás, ať jdeme buď do jídelny, nebo do chatek, že je v kempu moc hluk. Gril kupodivu přehlédl. Hluk, který jsme dělali my, odpovídal rachotu v hospodě na sokolovně ve všední den v půl čtvrté odpoledne, kdy tam dva lidé srkají desítku a Radim zevluje za barem. Sezení se po  nějaké době rozpustilo, resp. vesměs se vlilo do jedné z chatek, kde se hrálo Česko – v podání naší reprezentace vypjatá a dramatická hra plná faulů a nečistých zákroků, vyhrocená na hranici a vedoucí málem ke rvačkám bez ohledu na věk a pohlaví.

Čekají nás finále: ženy Anglie – Wales, muži Anglie – Irsko.

Tak uvidíme.

Ondřej

Fotogalerie je tady.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95