Den 1 (st 20/6)

TréninkTrénink
Trénink
TréninkTrénink
Trénink
TréninkTrénink
Trénink
Idyla v areálu MEIdyla v areálu ME
Idyla v areálu ME
TréninkTrénink
Trénink
ZahájeníZahájení
Zahájení
ZahájeníZahájení
Zahájení
ZahájeníZahájení
Zahájení
Paparazzi, mediálrí mr.Paparazzi, mediálrí mr.
Paparazzi, mediálrí mr.
ZahájeníZahájení
Zahájení
ZahájeníZahájení
Zahájení
ZahájeníZahájení
Zahájení
ZahájeníZahájení
Zahájení
ZahájeníZahájení
Zahájení
ZahájeníZahájení
Zahájení
ZahájeníZahájení
Zahájení
ZahájeníZahájení
Zahájení
ZahájeníZahájení
Zahájení
ZahájeníZahájení
Zahájení
ZahájeníZahájení
Zahájení
ZahájeníZahájení
Zahájení
ZahájeníZahájení
Zahájení
ZahájeníZahájení
Zahájení
ZahájeníZahájení
Zahájení
Reliéf na olympijském stadionuReliéf na olympijském stadionu
Reliéf na olympijském stadionu
Zahajovací zápas. Popelnice fandí domácím.Zahajovací zápas. Popelnice fandí domácím.
Zahajovací zápas. Popelnice fandí domácím.
Zahajovací zápasZahajovací zápas
Zahajovací zápas
Zahajovací zápasZahajovací zápas
Zahajovací zápas
Paparazzi 2, budoucí homelessPaparazzi 2, budoucí homeless
Paparazzi 2, budoucí homeless
Zahajovací zápasZahajovací zápas
Zahajovací zápas
ZahájeníZahájení
Zahájení
Rozpis činností od organizátorů pro náš tám na pátek odpoledneRozpis činností od organizátorů pro náš tám na pátek odpoledne
Rozpis činností od organizátorů pro náš tám na pátek odpoledne

Dobrý den celý den z Amsterdamu

Všichni z týmu, kdo měli zatím dorazit, dorazili v pořádku. Ani druhý pokus o dojednání možnosti postavit si jako zázemí pro tým velký stan nevyšel. Dámu v recepci bych byl ukecal, ale šéf kempu byl rezolutní. Kvůli potenciálnímu hluku to nejde. Už teď si mu prý stěžují „normální“ (rozuměj velmi usedlí a postarší) obyvatelé kempu na ruch a hluk a míčky a hráče. Pořadatelé ME prý šéfovi kempu tvrdili, že lakrosáci nepijou. Když jsem zjistil, že to se stanem nevyjde, ujistil jsem ho, že pijou. V kempu bydlí asi osm týmů.

„Absolvovali jsme lehký trénink,“ uvedl pro naši agenturu kouč Pavel Semerák s tím, že podrobnější informace netřeba.

Seznámili jsme se se dívčinou, která bude naším liaisonem na ME. Tedy, seznámili... Jméno nám vlastně neřekla, svoje telefonní číslo si nepamatuje a našla nás, když omylem přinesla flašky na pití určené pro Slováky na jejich domnělý trénink. Ale mluví česky, resp. moravsky. Asi tu studuje. Flašky jsme si nechali.

Proběhl meeting manažerů týmů. Dozvěděli jsme se, že neplatí předchozí informace, že hrajeme jen na površích bez pískového vsypu. Proti Španělsku nás to čeká. Ale už víme, na kterém hřišti hrajeme. Dostali jsme podrobný rozpis našeho programu s kolonkami po čtvrthodinách na celých pět dní. Kde se hrají ostatní zápasy, bychom mohli někde najít zítra. Na hřištích nebudou tabule s časomírou a skóre. Informaci o tom, že na ženský turnaj se veze tabule z ČR posléze vyvrátili Bóďa a Mikeš. Respektive, docela je pobavila.

Kontakt na liasona jsme na meetingu nedostali. Obdrželi jsme hráčské průkazky. Máme dva Kopíny, žádného Peška. Pro týmy jsou k dispozici fyzioterapeuti, kteří budou tejpovat. Dva. Možná se ještě bude upravovat ženský rozvrh.

Vlastní doprava auty se ukázala jako dobrá volba. Jak to posloucháme, doprava zatím moc nefunguje. Třeba Slováci nadávají, kudy chodí. A že chodí dost – od hotelu prý hodinu a čtvrt. My jezdíme svými auty a potíže nemáme. Jen narážíme na „little differencies“... Třeba amsterdamský parkovací automat, který vyžaduje hříšná 3 € za hodinu je sofistikované zařízení. Je mlsný, mince i bankovky odmítá, vyžaduje karty. Než vás nechá vybrat si typ parkovného, chce po vás espézetku auta. Po dlouhém souboji s dotykovým displejem jsme se dostali k platbě a až po dlooouhém laborování jsme si všimli, že PIN se zadává na druhém dipleji „o patro níž“.

Stadion, kde se hrál lakros jako ukázkový sport na olympiádě v roce 1928, je zmodernizovaný a hezký. Lakrosák je díky té exhibici vyobrazen na reliéfu nad jedním z vchodů. Před hlavní bránou stojí pomník barona Frederika Willema Christiaana Hendrika van Tuyll van Serooskerken (jde jen o jednu osobu), který se zasloužil o olympismus v Nizozemsku. Olympijský pozdrav, který socha zachycuje, vychází z římského pozdravu a je vpodstatě totožný s hajlováním. Socha vznikla před zneužitím pozdravu a je u ní vysvětlující tabulka v holandštině, a to ještě ne úplně vysvětlující. Takže třeba pro Izraelce to mohla být docela zvláštní konfrontace, tím spíš, že jsou to z velké části Američani. Jako pozadí pro skupinovou fotku si ji určitě nevybrali... (blbej vtip, já vím). Mimochodem, izraelský tým v přáteláku porazil Iry a potrápil Holanďany. Irský manažer říkal, že Izraelci mají pár hodně dobrých krajánků. Zítra to okusí Slováci.

Zahájení vypuklo asi o hodinku později, nizozemský tým se někde zasekl a čekalo se, až dorazí. Vlajkonošem naší výpravy se stal Kuba Mareš. Drobná statistika: v našem týmu je jen pět hráčů, kteří už někdy na ME hráli. Tři další hráli na fildlakrosovém MS. Za domácí úkol zkuste dát dohromady, kdo to je.

Zahajovací ceremoniál byl uměřený a docela hezký. Týmy nastoupily na plochu, proběhly sliby hráčů a pak dostaly týmy pokyn přesunout se do hlediště, což proběhlo formou neřízené anarchie, zatímco na pódiu hovořil představitel amsterdamské radnice. Nikdo z týmu nemá vstup do VIP. Kupodivu ho nedostala ani Mikeš, která je viceprezidentkou ELF.

Další program s námi teď můžete sledovat off-line.

18.10 – Už asi hodinu hraje docela solidní kapela, o pauze vysvětlili laické veřejnosti něco z pravidel a za hoďku a půl začne zahajovací zápas.

18.25 – Kapela právě začala hrát znovu úvodní hit.

18.30 – Kapela skončila produkci.

18.35 – Položka „entertainment“ v programu zahájení asi znamená „self entertainment“ a docela to funguje.

18.40 – Nizozemský tým nastupuje k rozházení, head coach Barák otočil rundu piv pro realizační tým reprezentace.              

18.50 – Oby týmy se rozcvičují, na stadionu je pohoda, kromě hráčů je tu asi dvě stě lidí. Dohromady docela dav. Assistant coach Semerák soudí, že po jednom a půl pivu ji má jak z praku. Ochlazuje se, ale svítí sluníčko.

19.10 – Jako jednoho z rozhodčích úvodního zápasu ME jsme identifikovali Radka Košťála. Gratujeme. Kromě něho tu pískají i Tomáš Janda a Vilém Hrdina. Rozhodčí jsou moudře nominováni s ohledem na neutralitu, takže se s našimi rozhodčími na našich zápasech nesetkáme.

19.15 – Začíná představení hráčů. Následuje projev šéfa turnaje a státní hymny.

19.30 – Úvodní face-off, zahájen zápas. Budu ho sledovat a pak se přihlásím s dalšími vzrušujícími zprávami.

22.50 – Hlásím se zpět a věřím, že se vám zápas také líbil. Končíme off-line přenos.

Německo nad Holandskem vyhrálo o gól po napínavém závěru. Hlavně na začátku byl k vidění mrak chyb a ztracených míčů, pramenících z nervozity, ale pak se hra zlepšila. Němci pak získali vedení a vypadalo to, že mají zápas pod kontrolou, Holanďani ale dotáhli. Němci pak přidali gól. Měli i velké šance zvýšit, stejně tak Holanďani mohli vyrovnat. Výborně se ukázal holandský brankář. Atmosféra na olympijském stadionu byla výborná a jestli to tak půjde dál, určitě celkový dojem přebije organizační lapsy, které jsou vidět ze zákulisí. Trapná je absence časomíry a ukazatele skóre.

Zítra od 12 hodin nás čeká Belgie a měl by to být snadný zápas.

Hape se po šichtě s výsledky vrátil do kempu a zjistil, že v jeho chatce někdo bydlí. Na dveřích zavřené recepce visí vzkaz neznámému Holanďanovi, že byl vystěhován a jeho věci jsou v chatce č. 11. Hape opravdu nalezl své věci v nezamčené a prázdné chatce č. 11, tak usoudil, že ráno moudřejší večera a nastěhoval se k nim. Řešit to bude ráno.

Tak uvidíme.

Ondřej

Fotogalerie s příjemnějším prohlížením je zde.


Líbí se vám tento blog? Chcete poslat reprezentacím nějaký vzkaz? Chcete veřejně pozdravit a povzbudit svého oblíbence/oblíbenkyni? Připojte svůj komentář! (pod fotografiemi) 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95