Den 0 (út 19/6)

On the roadOn the road
On the road
Východ slunce u ŘípuVýchod slunce u Řípu
Východ slunce u Řípu
Věci k naložení. Čas ukáže, kolik z nich je zbytečnýchVěci k naložení. Čas ukáže, kolik z nich je zbytečných
Věci k naložení. Čas ukáže, kolik z nich je zbytečných
Haló, tady HolandskoHaló, tady Holandsko
Haló, tady Holandsko
KrálíkKrálík
Králík
Hřiště č. 5Hřiště č. 5
Hřiště č. 5
Hlavní stadionHlavní stadion
Hlavní stadion
Děkujeme návštěvníkům, že ukázněně chodí brankou, která je dokořán.Děkujeme návštěvníkům, že ukázněně chodí brankou, která je dokořán.
Děkujeme návštěvníkům, že ukázněně chodí brankou, která je dokořán.
Holandská past na balóny, naštěstí plotů a pletiva je kolem hřišť dost.Holandská past na balóny, naštěstí plotů a pletiva je kolem hřišť dost.
Holandská past na balóny, naštěstí plotů a pletiva je kolem hřišť dost.
Tréninkové hřiště na standardky v pozemním hokeji. Jako kdybyste si na fotbale namalovali jenom velké vápno.Tréninkové hřiště na standardky v pozemním hokeji. Jako kdybyste si na fotbale namalovali jenom velké vápno.
Tréninkové hřiště na standardky v pozemním hokeji. Jako kdybyste si na fotbale namalovali jenom velké vápno.
LajnyLajny
Lajny
Hřiště č. 11Hřiště č. 11
Hřiště č. 11
Zde bydlí pan managerZde bydlí pan manager
Zde bydlí pan manager
Mozkové centrum týmu.Mozkové centrum týmu.
Mozkové centrum týmu.
Tetris v praxiTetris v praxi
Tetris v praxi
Kde máme ten gril...Kde máme ten gril...
Kde máme ten gril...
Hapeho rezidenceHapeho rezidence
Hapeho rezidence

Dobrý den celý den,

hlásím se z Amsterdamu jako velmi zvláštní zpravodaj z Mistrovství Evropy ve fieldlakrosu. Co ode mě v tomto blogu (?) můžete čekat? Tak především nečekejte nic moc. Nějaké postřehy, nějaké fotky, možná drby, něco soft bulváru... Předem upozorňuju, že všechny moje dosavadní pokusy o pravidelné denní zápisy ztroskotaly, v lepším případě se jen dostaly do skluzu a byly dokončeny dodatečně. Takže je možné, že se o finále dočtete někdy koncem prázdnin. Tady je Ondřej Mika, tč. Amsterdam.

Den 0, úterý 19. 6. 2012
Po jisté přípravě a solidních výsledcích na Prague Cupu nastalo v pondělí velké balení, které v mém případě spočívalo v shromáždění věcí k naložení a v brilantní manažerské informační last minute noční kampani „Povlečení v kempu je za 5 €, kdo si chce vzít svoje, ať si ho vezme.“ Odjezd průzkumné posádky Hape–Ondřej ve čtvrt na pět ráno se podařil a mohli jsme si vychutnat romantický východ slunce nad Řípem. Kdo z vás na to má?

Do Amsterdamu jsme dorazili po deseti hodinách intuitivně, bez navigace, víceméně bez mapy a naprosto hladce. Znáte to, lišejník na severní straně stromů a tak. Kdo umí ten umí.

Bydlíme v kempu na kraji Amsterdamse Bos v městečku/čtvrti Amstelveen. Bos je les. V zalesněném prostoru ohraničeném kanály hopkají králíci. Lámu si hlavu, jestli králík plave, pokud ne, tak už jsou zřejmě ti místní, vpodstatě ostrovní králíci slušně vyšlechtění. Jsou sice dost krotcí, ale do ruky se chytit nedají, jak bylo později prakticky ověřeno.

V recepci mě trochu překvapili požadavkem na zálohu 400 €. Asi proto, že chatky jsou zcela nové a patrně panuje obava z nějaké náročnější iniciační akce. Po bleskové manažerské komunikační SMS akci „Kdo chce povlečení za 5 € a mám mu ho vyzvednout“ jsem vyzvedl klíče a povlečení. Česká vesnička (později možná ghetto) sestává z relativně uzavřeného souchatčí devíti domečků, z nichž obýváme osm a v tom zbylém jsou jacísi cizinci, kteří netuší, co je čeká. Jali jsme se zabydlovat, což platí zejména pro domek realizačního týmu, jemuž je třeba dát patřičný řád včas, tj. před příjezdem ženské části výpravy.

Hape jakožto hlavní správce zapisovacího systému byl pořadateli ubytován v samostatné mikrochatce. Situaci mu bude trochu komplikovat absence vlastního sociálního zařízení. Sdílené sprchy jsou na žetony po 1 €, ale česká vesnička velkoryse možnost mytí poskytne v některé ze svých luxusních chatek. Za 90 centů.

Hřiště jsou od kempu asi 4 km. Jde o areál tří klubů na pozemní hokej a kriketového klubu – celkem 12 hřišť s umělou trávou a výborným zázemím. Tipnul bych si, že to je víc, než je všech hřišť na pozemní hokej u nás dohromady. I pro ony tři pozemkářské kluby je to historická událost. Organizátoři ME tvrdí, že to je možná poprvé v historii, co se kluby  dokázaly domluvit a zkoordinovat ohledně pronájmu areálu. I tak jsou zde ještě rezervy do budoucna – na hřištích kriketového klubu se hrát nebude.

Nastavit výsledkový systém bude pro Hapeho hračka – vždy je lehčí udělat něco od nuly, než opravovat něco, co už vzniklo. Organizátoři ME byli touto problematikou dosud neposkvrněni, nicméně jinak zatím působí celkem schopně. Rozhodně ve srovnání s Finy před čtyřmi lety, což je ale velmi nízká srovnávací základna.

Ve středu nás čeká od 11 h trénink a pak od půl čtvrté slavnostní zahájení a úvodní zápas ME mezi domácími Holanďany a Němci. Ceremonie a zápas proběhnou na olympijském stadionu, který v roce 1928 hostil exhibiční lakrosové utkání. Časové údaje v programu dne, tj. začátek programu v 15.30 a zahájení zápasu v 19.30, vypadají poněkud podezřele a nedostatek bližších informací o tom, co se má dít v mezidobí, je lehce znepokojující.

Tak uvidíme.

Ondřej

Fotogalerie s příjemnějším prohlížením je zde

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa