Lacrosse > Mužský lakros > „Blues“ příjemně překvapili, Prague Sports získali dvě třetí místa

„Blues“ příjemně překvapili, Prague Sports získali dvě třetí místa

2.10.2011

(jb) - Po informacích z týmů LC Bison Radotín a Bats Lacrosse se dnes zaměříme na další týmy Evropské lakrosové ligy, ELL Blue a Prague Sports.

Tým ELL Blue byl sestaven až těsně před začátkem soutěže v době, kdy už byla většina nejkvalitnějších hráčů nasmlouvána jinými manažery. Přesto se trenérovi Jirkovi Pecharovi podařilo poskládat velmi kompaktní tým, který v dosavadním průběhu podává kvalitní výkony a už dvakrát hrál finále, z toho jednou úspěšně, když v dramatickém zápase porazil radotínské Bisony 7:6

Tým Prague Sports, vedený dlouholetým českým reprezentantem a také asistentem trenéra národního týmu, Pavlem Semerákem předvádí kvalitní hru, která se zlepšuje zápas od zápasu v závislosti na stále větší sehranosti jednotlivých hráčů. Tým Prague Sports bude velmi pravděpodobně bojovat o ty nejvyšší příčky letošní ELL.

Oběma trenérům jsme položili několik otázek a zde jsou jejich odpovědi:

Jak jste spokojeni s dosavadními výsledky vašeho týmu v ELL?

Jiří Pechar, ELL Blue:
S výsledky jsem spokojen, po prvním turnaji, kde jsme byli překvapením pro všechny a kdy jsem takový úspěch nepředpokládal, mě již v druhém turnaji prohra výraznějším rozdílem ve finále mrzela.

Pavel Semerák, Prague Sports:
Dvě třetí místa nejsou špatná, ale chtěli bychom samozřejmě výše. My jsme při výběru hráčů vsadili na široké spektrum hráčů z celé Evropy. Chvíli nám proto trvá, než se sehrajeme jako tým. Doufám, že naše forma vyvrcholí během závěrečného turnaje v Radotíně.

V čem je největší síla vašeho týmu?

ELL Blue:
I přesto, že nelze určitě hrát na dva, tři hráče, jsem přesvědčen, že mimo nestárnoucího gólmana Jirky Peška, výborného Petra Torna – Pídi, spoustu výborných kluků v obraně – Andrew Fernanda, Martina Šrůty, Jakuba Kose, Tomáše Roda, mladých kluků v útoku Petra Nováka, Ondřeje Šedivce – skutečně náš tým stojí na výkonech Jirků – Loskota a Košťála.

Prague Sports:
Domnívám se, že v rozmanitosti. Náš tým je postaven z hráčů třinácti (!) klubových týmů a pěti národností. Máme v týmu zkušené veterány, ale i úplné mladíčky. Ti dostávají hodně prostoru k tomu, aby si do sytosti zahráli. Zatím jsme ani v jednom utkání nepřistoupili k redukci sestavy v touze po vítězství. Chceme, aby hráči především hráli a získávali zkušenosti a ty pak uplatnili ve své další lakrosové kariéře. To se domníváme, že je nejdůležitější poslání ELL.

Kteří hráči patří mezi vaše největší opory, kdo vás překvapil?

ELL Blue:
Opory jsem zmínil v předchozí odpovědi, mile mě překvapil Andrew Fernando a Michal Roubíček, které jsem neznal a Petr Novák, kterého znám, ale jeho hra mě též mile překvapila.

Prague Sports:
Mezi opory patří především čeští reprezentanti, které máme v sestavě. Velmi mě ale potěšili i mnozí další, jako např. kroměřížský Marek Řihák, slávista Fanda Marhoul, či pardubický Tomáš Prchlík. Největší nadšení ale u mě panuje ze hry Slováka Martina Čulmana. To je hráč, kterého bych přál každému koučovi do týmu - spolehlivý, chytrý, zarputilý, předvídavý.

Kdo je podle vás největším favoritem ELL a proč?

ELL Blue:
Jednoznačně LCC Bison, díky přítomnosti nejlepších hráčů – Petra Poupěho, Radka Skály, Adama a Martina Kostků a jednoznačné výtečného gólmana Tomáše Říhy. Tito hráči jsou nejlepší zatím porovnatelně jen v Evropě a těším se, že v novém roce o sobě dají vědět, alespoň někteří z nich i za mořem v NLL.

Prague Sports:
Největším favoritem je jistě tým radotínských Bizonů. Postavili si tým na pětici hráčů z LCC Radotín, klíčových reprezentantech. Pokud by nevyhráli, bylo by to divné.

Každý tým může povolat na druhou polovinu nějakou posilu. Využijete této možnosti?

ELL Blue:
Budeme se snažit oslovit některé hráče ze zámoří, případně jiné hvězdy, které nejsou zaregistrované v žádném týmu ELL.

Prague Sports:
Ano, využijeme. Díky zranění a draftům jsme přišli o tři klíčové hráče do obrany. Dosavadní zápasy jsme odehráli v obraně tak, že na těchto potech nastupovali hráči s minimálními zkušenostmi. To se samozřejmě musí na hře projevit. Potřebujeme lídra obrany s bohatými zkušenostmi a právě takový hráč za nás naskočí do druhé poloviny ligy.

Co vás v dosavadním průběhu ELL potěšilo/zklamalo?

ELL Blue:
Potěšilo: výborný nápad, výborná organizace dvou dosavadních turnajů, díky organizátorům turnaje v Bratislavě i v Radotíně, výborná nálada a vztah soupeřících hráčů.

Prague Sports:
Velmi mě potěšila herní úroveň téměř všech hráčů, kteří se do ELL přihlásili. O mnohých jsem dříve nikdy neslyšel a přitom jsou schopni hrát proti nejlepším evropským hráčům. To je velmi potěšitelné zjištění. Zklamal mě výkon rozhodčích během našeho utkání s Bats Bratislava minulý týden. V tomtéž utkání mě bohužel zklamal i výkon našeho týmu.

Dle získaných informaci, bude posilou týmu Prague Sports dlouholetý kapitán české reprezentace, klíčový obránce boxlakrosové reprezentace na letošním pražském mistrovství světa, Martin Mrlík.

I jemu jsme položili několik otázek.

Proč se zapojuješ se až do druhé poloviny ELL a nehrál jsi od počátku?
Abych pravdu řekl, ze začátku jsem nenastoupil z časových důvodů a hlavně se mi nelíbilo, že se ELL kryla s NFLL. Myslím si, že je to škoda, protože ELL je kvalitní soutěž a stojí určitě hodně sil ji zorganizovat, ale stejně tak by se hráči měli plně věnovat oficiální soutěži ČSML. Z mého pohledu je smutné, že při počtu lidí, kteří se u nás organizaci lakrosu věnují, se nejsme schopni na termínech domluvit.

Proč sis vybral právě tým Prague Sports, měl jsi ještě další nabídky?
Ano, měl jsem ještě nabídku od týmu vedeného Romanem Pokorným. Rozhodování bylo těžké, protože si velmi vážím práce, kterou Roman odvádí, ale stejně tak práce, kterou dělá Mirek Knotek s Pavlem Semerákem. Nakonec převážila moje podpora lidí kolem firmy Prague Sports, kteří dlouhodobě lakrosu věnují hodně úsilí, času i peněz a rozhodl jsem se hrát pod jejich hlavičkou.

Co bude tvým hlavním přínosem pro tým?
Tak to opravdu nevím, protože jsem ještě neprobíral s trenéry, co ode mě očekávají a kam mě do týmu zařadí. Jsem připraven hrát jakýkoli post a to by mohla být moje přednost.

Máš představu o síle jednotlivých týmů ELL?  Koho bys pasoval do role favorita?
Přiznám se, že představu nemám. Výsledky ani soupisky jsem zatím nesledoval, ale přál bych si s Prague Sports probojovat do finále a pokud se to podaří, tak je jedno proti komu nastoupíme. Lakros to bude určitě zajímavý a doufám, že se sejde i dost diváků.  

Jan Barák a kolektiv

 

 


 

 

 

 

 

 

  

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 427

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%