Lacrosse > Mužský lakros > Další kolo miniligy a finálový turnaj JBLL

Další kolo miniligy a finálový turnaj JBLL

15.4.2022

LCC MeerkatsLCC Meerkats
LCC Meerkats
LCC FoxesLCC Foxes
LCC Foxes
U11 Lakros Zbraslav + Malešice + Jižní Město + LibušU11 Lakros Zbraslav + Malešice + Jižní Město + Libuš
U11 Lakros Zbraslav + Malešice + Jižní Město + Libuš

Týden před Velikonoci se za aprílového počasí  uskutečnilo další kolo lakrosové miniligy a závěrečné kolo letošní JBLL. Zatímco v minilize se budou medaile rozdávat až v červnu a jednalo se tedy „jen" o další sobotní turnaj nejmladších lakrosáků, tak v neděli 10. 4. 2022 se v JBLL bojovalo v jednotlivých kategoriích o poslední body.

V kategorii U11 na tom byli před posledním zápasem lépe hráči LCC Ants. V tabulce vedli o jediný bod nad soupeři, kteří oblékají zelené dresy Zbraslavi. A tak o vítězi mohl rozhodnout výsledek každé periody, každý gól, či vyhrané nájezdy. Nakonec o vítězi letošního ročníku skutečně rozhodl gól, který padl pouhé dvě vteřiny před koncem základní hrací doby z hole Jakuba Maliny. Tím jeho tým měl před závěrečnými nájezdy jednobodový náskok nad soupeřem. Vyhranými nájezdy sice tým LCC Ants dotáhl bodově svého soupeře, ale o celkovém vítězství týmu ve zbraslavských barvách nakonec rozhodl větší počet vyhraných utkání v sezóně.

V kategorii U13 si již s předstihem zajistili vítězství kluci v červených dresech LCC Meerkats. Přestože se již na konečném pořadí týmů nemohlo nic změnit, hráči všech týmů v této kategorii bojovali o každý míč a soupeř si musel každý gól a bod zasloužit.

Hráči U15 se asi rozhodli, že vyvrcholení jejich kategorie předčí v dramatičnosti U11. Před nedělním kolem vedl tým ve zbraslavských dresech na první pohled pohodlným a „bezpečným" rozdílem 4 bodů. Ve dvou zbývajících zápasech se hrálo o celkem 12 bodů. Po prvním zápase se náskok vedoucího týmu zmenšil na dva body. Před posledním zápasem si všichni mohli spočítat, že LCC Foxes musí získat 4 body z celkem 6 možných, aby letošní JBLL vyhráli. V zápase však získali jen 3,5 bodu, zatímco jejich soupeř 1,5 bodu. Bylo tedy jasné, že vítězem bude ten, kdo získá poslední bod za nájezdy. V této disciplíně dominovali oba brankáři a z pěti pokusů nepustili za svá záda žádný. Rozhodující v pořadí šestý nájezd dokázal proměnit Jáchym Buben, čímž rozpoutal radotínské veselí a zbraslavský smutek.

Celkové výsledky a individuální statistiky najdete zde.

Je potřeba poděkovat rozhodčím, pořadatelům, trenérům, hráčům..., zkrátka  všem, kteří se na letošní povedené JBLL podíleli. Zanedlouho se můžeme těšit na pokračování soubojů českých lakrosových nadějí při letošním ročníku JFLL.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 302