Lacrosse > Mužský lakros > Další kolo JBLL

Další kolo JBLL

22.1.2019

Nedělní ráno mě zastihlo ve značně nevrlé náladě. Vzbudil mě prudký kašel, který bohužel vycházel z mého hrdla a celému světu oznamoval, že dneska nestrávím den na lakrosovém turnaji, ale v posteli. Chvíli jsem si myslel, že rodiče oklamu, ale máti byla neúprosná a místo chráničů jsem dostal horký čaj s medem a citrónem.

Naštěstí jsem si uvědomil, že existují takové věci jako facebook a instagram a v nestřeženém okamžiku jsem propašoval do postele tablet. Než se mi podařilo nakonfigurovat všechna nastavení, tak byl u konce již druhý zápas.

Ten první mě moc nezajímal, protože tam hrajou malí kluci z Radotína, ale průběh se povedl, nejdřív vedl tým Blue o tři branky, aby je tým Red pomalu dotáhl a nakonec posledním výstřelem otočil vítězství na svojí stranu.

Ve druhém zápase se utkaly týmy Radotína a Zbraslavi, to mě zajímá, to je moje kategorie, ale žádné překvapení se nekonalo, Radotín zvítězil 8:2, ale Zbraslav alespoň urvala bod za nájezdy.

Další zápasy jsem byl jak na trní, kluci hráli a nemohli mi dávat informace o průběhu, ale dobře to dopadlo, hned po zápasech jsem se všechno dozvěděl. Jižní Město porazilo Zbraslav 10:4, ale pravé drama byl zápas proti Radotínu. Po první periodě 1:1 se Jižní Město pohodlně ujalo vedení o tři branky, aby nakonec uhájilo hubené vítězství o jeden jediný gól. To pravé napětí ale začalo o penaltách. Dva a dva góly se vykrátily a nastal dlouhý bezbrankový půst, který ukončil poslední volný hráč Jižního Města v desáté sérii. Moc mě mrzelo, že jsem tam nemohl být, ale to už jsem dostával další zprávy z kategorie U14, kterou taky hraju.

Nejprve Jižní Město zpočátku hrdinně vzdorovalo, ale nakonec podlehlo Zbraslavi (3:6), aby se dostavila lahůdky dne – Zbraslav proti Radotínu. Doposud neporažení Lišáci z Radotína nastoupili do zápasu sebevědomě, ale byli zaskočeni urputnou bojovností Zbraslavi, která vyhrála první dvě periody – každou o gól a remízou v poslední si zajistila vítězství. Aby bylo vítězství dokonalé, tak ještě vybojovali bod za nájezdy.

V zápase Jižního Města proti Radotínu se žádné překvapení nekonalo a změnilo se v exhibici Radotína (18:6).

To už se rozcvičovali U16. Jižní Město nastoupilo do zápasu rychlým gólem v 22 vteřině a vypadalo to na jasnou věc. Nebylo to však tak jasné, Radotín snížil na 4:2, po první periodě, ale potom už dominovalo Jižní Město a zvítězilo 10:3. a to byla poslední zpráva, smutně jsem hleděl na potemnělý displej notebooku, jehož baterie to krátce po ukončení chatu taky vzdala a bylo mi to líto, to, že jsem tam nebyl a že jsem to neviděl. Příště určitě udělám všechno pro to, abych byl fit a abych se zapsal do statistik.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 302