Lacrosse > Trenér ženské reprezentace Martin Mrlík: Zveřejnil jsem část nominace, protože potřebuju zvýšit motivaci - kopie

Trenér ženské reprezentace Martin Mrlík: Zveřejnil jsem část nominace, protože potřebuju zvýšit motivaci - kopie

31.1.2009

(pur) - Do začátku mistrovství světa žen v Praze chybí čtyři a půl měsíce. Trenér české reprezentace Martin Mrlík zveřejnil před pár dny polovinu nominace na šampionát, čímž chtěl zvýšit motivaci pro ostatní hráčky a zároveň odměnit ty, které se poctivě připravují. Cílem pro MS je podle Mrlíka bojovat o páté místo.

 

V jaké fázi je příprava na mistrovství světa, které se rychle blíží?

Ukončili jsme první část přípravy, hlavně fyzicky zaměřenou. Teď začínáme secvičovat základy signálů. Udělali jsme první polovinu výběru.

To byl poměrně překvapivý krok, co tě k němu vedlo?

Zásadním impulsem bylo, že jsme malinko začali zapomínat, na co trénujeme a proč vlastně máme tu zimu tak tvrdou. Začala se zmenšovat účast na tréninkách. Potřeboval jsem tímhle krokem zvýšit motivaci a zároveň odměnit ty hráčky, které poctivě chodily a o kterých jsem naprosto přesvědčen, že do týmu patří. Je vidět, že jsou rozdíly mezi hráčkama. Některý si to zaslouží už teď a některý musí holt ještě přidat.

Zbylo tedy devět míst, kolik je na ně ještě adeptek?

V tom jsou ale ještě dvě místa pro gólmanky, na které jsou tři adeptky. V širším výběru je třicet lidí, takže o sedm zbylých míst budou ještě velké boje. V tuhle chvíli to mají otevřené v podstatě všechny.

V dosavadním výběru chybí některá osvědčená jména z minulých let. Je to tedy tak, že ani takové hráčky nemají své místo jisté?

I u hráček, které byly zatím oporami týmu, je potřeba, aby do tréninku a docházky daly všechno. Pokud se začne snažit mladá holka a bude všude chodit, tak má velkou výhodu a může přeskočit nějakou osvědčenou kvalitní hráčku.

Dají se už shánět informace o soupeřích pro mistrovství světa?

V podstatě ne. Reprezentace jsou otevřený, kromě pár týmů, které jsou mimo naše zorné pole, jako třeba Spojené státy, které už mají ten tým prakticky jasný. Skotsko, Wales a další celky, které nás zajímají, zatím nemají žádný jasný výběr. Poprvé je uvidíme na Home International turnaji v Anglii, kde hraje ještě Skotsko a Wales. My budeme hrát přátelské zápasy s těmito výběry a zároveň se zúčastníme béčkového turnaje, kde hraje Anglie C, Wales B a Skotsko B. Možná se podaří ještě něco domluvit na místě.

Co vás tedy ještě v přípravě na šampionát během jara čeká?

V březnu bude soustředění, kde budeme dolaďovat nějaké fyzické věci. Když bude dobrý počasí, tak už půjdeme ven. V dubnu jedeme na zmíněný turnaj do Anglie. Pak máme přípravné zápasy těsně před mistrovstvím, ale to se ještě řeší.

Jaké má český národní tým v tuhle chvíli cíl pro mistrovství světa v domácím prostředí?

Cíl je uhrát pátý místo, respektivě postoupit do bojů o něj. Jestli ale porazit ten nebo ten tým, tak to naplánovaný není. Musíme hrát co nejlíp, podat co nejlepší výkon a aby to lidi taky bavilo.

Máš už nějaké zprávy o diváckém zájmu pro samotný šampionát?


Určitě přijedou řádově stovky diváků z Austrálie, ze Spojených států a z Japonska. To dá dohromady tak pět set diváků, což je na naše poměry dost. Navíc doufám, že nás přijde podpořit dost českých fanoušků. Z Británie také přijede nějaká podpora, protože mají šampionát nyní nejblíž. Věřím, že tak tisícovka by se mohla sjet. Finále pak bude hodně nabitý, protože se tady bude zároveň konat Prague Cup.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 347

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%