Lacrosse > Ženský lakros > Skotsko, první soupeř českého týmu na MS, oznámilo nominaci - kopie - kopie

Skotsko, první soupeř českého týmu na MS, oznámilo nominaci - kopie - kopie

5.3.2009

Skotsko, úvodní soupeř českého národního týmu na červnovém mistrovství světa žen v Praze, oznámilo osmnáctičlennou nominaci na světový šampionát. Ve výběru trenérky Marthy Cornbrooksové je kromě známých a zkušených hráček také hodně dravého mládí.

 

Skotky získaly z předešlých mistrovství světa jednu bronzovou medaili, ale to bylo už v roce 1986. Jinak posbíraly jedno čtvrté, dvě pátá, dvě šestá a na posledním šampionátu dokonce až sedmé místo. V souboji o něj porazilo Skotsko český výběr 17:3. Už ve skupině MS 2005 v Annapolis se oba celky utkaly a Skotsko vyhrálo 14:2. Také v roce 1993 na mistrovství v Edinburghu Skotky český výběr porazily, tehdy to bylo 24:1. K tomu můžeme připočíst porážku Česka na loňském mistrovství Evropy 8:14 či z Prague Cupu 4:9. Česká reprezentace tak má skotskému celku co vracet.

V aktuální nominaci na MS má Skotsko pět hráček z posledního světového šampionátu. Tentokrát už není ve výběru Valerie Houstonová, která se zúčastnila šesti předchozích MS! Ovšem například Clare Andersonová už má za sebou dva šampionáty a další čtyři hráčky reprezentovaly svou zemi alespoň v Annapolis. V nominaci se také objevila čtveřice z MS 2007 do 19 let, včetně Katheriny a Nicoly Swallowových či Chloe Huntové. Ta jediná navíc z aktuálního výběru nebyla loni na Prague Cupu. Trenérka týmu Martha Cornbrooksová působila na juniorském šampionátu v Kanadě jako asistentka a mladé hráčky měla v týmu už loni na mistrovství Evropy. Těch do pětadvaceti let je v týmu pro MS více než polovina.

Na samotném mistrovství světa je Skotsko zařazené do skupiny B a postupně se utká s Českou republikou, Německem, Novým Zélandem a Walesem. Skotsko má určitě velmi slibné vyhlídky na přímou účast ve čtvrtfinále.

Nominace Skotska na MS v Praze:

Brankářka:

Jemima Garthwaitová

Obránkyně:

Clare Andersonová, Caroline McCoshová, Emma Economouová, Fiona McIntyreová, Sarah Gordonová

Středopolařky:

Julia Rennieová, Hannah Grantová, Jodie Raynerová, Katherine Swallowová, Suzie Clarková, Chloe Huntová

Útočnice:

Kate Boxerová, Annabel Thorburnová, Catriona Thomsonová, Emily Knightová, Ellie Daveyová, Nicola Swallowová

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 427

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%