Lacrosse > Skotsko, první soupeř českého týmu na MS, oznámilo nominaci - kopie

Skotsko, první soupeř českého týmu na MS, oznámilo nominaci - kopie

5.3.2009

Skotsko, úvodní soupeř českého národního týmu na červnovém mistrovství světa žen v Praze, oznámilo osmnáctičlennou nominaci na světový šampionát. Ve výběru trenérky Marthy Cornbrooksové je kromě známých a zkušených hráček také hodně dravého mládí.

 

Skotky získaly z předešlých mistrovství světa jednu bronzovou medaili, ale to bylo už v roce 1986. Jinak posbíraly jedno čtvrté, dvě pátá, dvě šestá a na posledním šampionátu dokonce až sedmé místo. V souboji o něj porazilo Skotsko český výběr 17:3. Už ve skupině MS 2005 v Annapolis se oba celky utkaly a Skotsko vyhrálo 14:2. Také v roce 1993 na mistrovství v Edinburghu Skotky český výběr porazily, tehdy to bylo 24:1. K tomu můžeme připočíst porážku Česka na loňském mistrovství Evropy 8:14 či z Prague Cupu 4:9. Česká reprezentace tak má skotskému celku co vracet.

V aktuální nominaci na MS má Skotsko pět hráček z posledního světového šampionátu. Tentokrát už není ve výběru Valerie Houstonová, která se zúčastnila šesti předchozích MS! Ovšem například Clare Andersonová už má za sebou dva šampionáty a další čtyři hráčky reprezentovaly svou zemi alespoň v Annapolis. V nominaci se také objevila čtveřice z MS 2007 do 19 let, včetně Katheriny a Nicoly Swallowových či Chloe Huntové. Ta jediná navíc z aktuálního výběru nebyla loni na Prague Cupu. Trenérka týmu Martha Cornbrooksová působila na juniorském šampionátu v Kanadě jako asistentka a mladé hráčky měla v týmu už loni na mistrovství Evropy. Těch do pětadvaceti let je v týmu pro MS více než polovina.

Na samotném mistrovství světa je Skotsko zařazené do skupiny B a postupně se utká s Českou republikou, Německem, Novým Zélandem a Walesem. Skotsko má určitě velmi slibné vyhlídky na přímou účast ve čtvrtfinále.

Nominace Skotska na MS v Praze:

Brankářka:

Jemima Garthwaitová

Obránkyně:

Clare Andersonová, Caroline McCoshová, Emma Economouová, Fiona McIntyreová, Sarah Gordonová

Středopolařky:

Julia Rennieová, Hannah Grantová, Jodie Raynerová, Katherine Swallowová, Suzie Clarková, Chloe Huntová

Útočnice:

Kate Boxerová, Annabel Thorburnová, Catriona Thomsonová, Emily Knightová, Ellie Daveyová, Nicola Swallowová

Právě se hraje

 

Anketa

Soutěže ČSML
Celkem hlasů 22
Souhlasíte, aby se obě hlavní soutěže ČSML hrály souběžně během celé sezóny?