Lacrosse > Ženský lakros > Rozhovor s hráčkou týmu Tricksters Ladies Katarínou Bratovou

Rozhovor s hráčkou týmu Tricksters Ladies Katarínou Bratovou

20.1.2010

Tricksters_Katarina.jpg(ado) Osmnáctiletá hráčka bratislavského týmu Tricksters Ladies Katarína Bratová, hrající s číslem 59 na dresu, studuje na Gymnáziu Matky Alexie v Bratislavě, v letošním roce jí čeká maturita. Na vysoké škole by se chtěla zaměřit na francouzštinu. Katarína má ráda své blízké, dále hudbu, zpěv, lakros, hru na kytaru, flétnu, ráda čte, učí se cizí jazyky, chodí ráda na party a pravidelně navštěvuje festival Pohoda :-)Nemá ráda špenát, předsudky a pocit smutku, který jí přepadne hlavně tehdy, když je mimo domov a chybí jí její rodina a přátelé.

  • Kataríno, jsi hráčkou jediného slovenského lakrosového týmu, pověz nám, jak ses k lakrosu dostala a jak vznikl váš tým Tricksters Ladies?

K lakrosu jsem se dostala úplnou náhodou. Naši chlapci z Tricksters dělali nábor na gymnáziu, na které chodím. Mé spolužáky to velmi neoslovilo, ale s jednou spolužačkou jsme přeci jen začaly trénovat. Bylo to dost divoké, protože jsme trénovaly s chlapci. Postupně jsme rozhodily sítě, začalo chodit více děvčat a rozhodly jsme se osamostatnit. Bylo to zhruba v roce 2007, 2 roky poté, co jsem začala chodit na lakros já. Později, když nás začal trénovat Šofo (pozn. red. Ivan Černák – hráč klubu Tricksters), všechno už nabralo správný směr.Když jsme přemýšlely nad názvem, chtěli jsme, aby všichni věděli, s kým jsme začínaly a kdo nám pomáhal, takže proto Tricksters. A Ladies je už potom logické :-)

  • Co myslíš, že je hlavní motivací vás všech, abyste zůstaly u lakrosu?

Tricksters.jpg Lakros je rozhodně netradiční a speciální sport. Pro mě je natolik atraktivní právě proto, že je neskutečně dynamický. Lakrosák musí mít dobrou nejen kondičku, koordinaci těla, ale musí i dobře umět pracovat s lakroskou a mít pojem o různých situacích ve hře. Jednou z mých osobních motivací je rozhodně to, že se musím stále zlepšovat J další je možná i to, že díky turnajům hodně cestujeme a v neposlední řadě jsou to moje spoluhráčky!

  • Máte nějakou vizi a plány do budoucna, jak rozšířit hráčskou ženskou základnu na Slovensku? 

Těch vizí je hodně. Máme hlavně pevnou vůli, protože sehnat nové hráčky není v současnosti vůbec jednoduché. Rozhodně se budeme snažit informovat o tom, že lakros existuje a hraje se na Slovensku, ať už pomocí médií nebo různých projektů (akcí). Je pro nás prvořadé, aby Slováci věděli, že lakros, který znají hlavně z filmů, si mohou zahrát i doma.

  • Máš nějaký lakrosový zážitek, na který jsi pyšná nebo který Tě utvrdil v tom, že chceš u lakrosu zůstat i nadále? 

Těším se z každého tréninku, když nás přijde dostatečně. Těším se, když cestujeme například k vám do Česka a aktivně hrajeme a sem tam se zadaří i vyhrát J Potom mám i spoustu zážitků s holkama, ale ty by asi neprošly cenzurou ;-) My jsme se s holkama vysloveně našly, rozumíme si nejenom ve hře, ale i osobně. Takže jsem si jistá, že moje lakrosové nadšení bude přetrvávat i nadále :-)

 AD

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 427

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%