Lacrosse > Ženský lakros > Radotín dohrál základní část a postoupil do finále

Radotín dohrál základní část a postoupil do finále

6.4.2009

(pur) - Paradoxní situace vznikla hned po první víkendu jarní části ženské lakrosové ligy. Hráčky LCC Radotín porazily 12:5 odvěké rivalky z Jižního Města, ukončily program v základní části a bez ztráty jediného bodu postoupily do finále. Ve druhém nedělním utkání vyhrálo v Malešicích FTVS nad Infernem taktéž 12:5.

SK Lacrosse Jižní Město – LCC Radotín 5:12 (4:3, 1:9)

Na Radotín čekal poslední zápas v základní části letošní ženské ligy. Jižní Město bylo v důležitém utkání oslabeno o Janu Řehákovou. Zatímco většina Pražanů upírala zraky na projev amerického prezidenta Baracka Obamy, několik nadšenců zavítalo do Malešic na dramatický duel a rozhodně nemuselo litovat. Na kluzkém terénu byla od začátku k vidění bojovnost na obou stranách. „Jižňák“ se hlavně mohl v úvodu utkání spolehnout na skvěle chytající brankářku Ničovou. Radotín dobře napadal a i když se domácí dopustili několik chyb v rozehrávce, šance LCC pochytala právě Ničová.

Ve 13. minutě šlo Jižní Město z první vážnější šance do vedení, když se Kateřina Jandová dokázala účinně prosadit na brankovišti. Jenže vzápětí odpověděla Srchová po dravém průniku. Celý první poločas byl ovšem velmi vyrovnaný. Radotín trochu doplácel na nezkušenost brankářky Bernhauserové, a tak velké procento střel domácích končilo v brance. Na branku Palajíčkové však opět rychle zareagovala Minajevová a krásný gól Blahovcové přesně k tyči poslal LCC na chvíli do vedení. S vyrovnání však na druhé straně přispěchala Mühlbachová a ještě před přestávkou poslala opět „Jižňák“ do vedení 4:3 Richterová po dalším rychlém brejku.

Radotín se však chtěl se základní částí rozloučit vítězně a v úvodu druhého dějství pro to udělal vše. Vyrovnání nejdříve obstarala Merrellová a během dalších tří minut vedlo LCC už 7:4. Jižní Město se nemohlo dostat zpět do herní pohody, jako se mu to dařilo v prvním poločase a naopak psychicky povzbuzený Radotín dál využíval rychlých a dravých akcí ke skórování. Zbytek branek hostů už zařídila pouze rodinná dvojice Baráková, Srchová. Posledně jmenovaná dala v utkání celkem pět branek. Za Jižní Město jen korigovala deset minut před koncem na 5:9 Plecháčková. Radotín vyhrál druhou polovinu utkání zcela jasně 9:1 a celkově porazil svého rivala 12:5. Bez ztráty jediného bodu si tak tým LCC zajistil účast ve finále.

FTVS Retro Team – LC Inferno 12:5 (7:3, 5:2)

Inferno i FTVS hrálo ještě o naději probojovat se do finále, ovšem hlavně Inferno bylo v neděli výrazně oslabeno a muselo hrát bez střídání. To se na jeho hře podepsalo. FTVS poslala do vedení Brychcínová, ovšem další minuty patřily spíše hostům. Dva góly Terezy Koubové a jeden Puldové znamenaly vedení Inferna v poměru 3:1. Odehráno bylo dvacet minut. Pak se ale role zcela otočily. Za posledních osm minut prvního poločasu se podařilo Retro Teamu nastřílet šest branek. Po dvou trefách zaznamenaly Barbara Klimoszková, Dočkalová a Chudlařská. Obrana Inferna se zcela rozsypala.

Ovšem ve druhém poločase se herně příliš nedařilo ani jednomu týmu. Náskok FTVS navýšila po chytré střele bokem Chudlařská a i když se podařilo Gründlerové dvakrát zkorigovat, Retro Team přeci jen v ofenzivě dokázal účinněji své útoky zakončovat. Hra FTVS však stojí převážně jen na několika hráčkách, které se dokáží v koncovce prosadit. Tentokrát to stačilo k výhře 12:5, ovšem v zápasech s těžšími soupeři zatím nováček soutěže nestačí. Podle průběhu soutěže to vypadá, že se Retro Team potká s Infernem také v boji o bronz.