Lacrosse > Ženský lakros > Němky přiveze na světový šampionát trenér z Austrálie

Němky přiveze na světový šampionát trenér z Austrálie

18.3.2009

(pur) - Australský rodák Damien Orr nominoval jako hlavní kouč německé ženské lakrosové reprezentace osmnáct hráček pro blížící se mistrovství světa, které se bude v červnu konat v Praze. Němky hrály na světovém šampionátu už dvakrát, ale zatím moc úspěchů na mezinárodní scéně nenasbíraly.

Německo bude na mistrovství světa hrát už potřetí. Při své premiéře v roce 2001 obsadilo poslední osmé místo, o čtyři roky později v americkém Annapolis skončily Němky deváté z deseti účastníků. Ani na evropských šampionátech se Německo neprosazuje na nejvyšší příčky. Ženský lakros se u našich západních sousedů hraje od roku 1996 a od té doby už udělaly lakrosistky v Německu velký kus práce.

Na posledním ME, loni v Lahti, skončilo Německo šesté, když v utkání o páté místo prohrálo s Češkami. A bilance proti českému národnímu týmu na vrcholných akcích není pro Němky vůbec lichotivá. Už na ME v roce 2003 prohrály na domácí půdě s Českem bitvu o třetí místo. O rok později v Praze zůstalo Německo opět jen o příčku za Českou republikou a stejně dopadlo i v roce 2005 na MS v Annapolis. Tam ale Německo dokázalo porazit český tým ve skupině 9:6, v souboji o umístění ale už Češky vyhrály v památném utkání 4:2. Loni ale česká reprezentace nedala Němkám vůbec šanci. Na Prague Cupu zvítěziky Češky 13:1 a ve skupině ME vyhrál český celek 8:0.

Loni v létě přicestoval do Německa australský trenér Damien Orr a převzal tamní ženskou reprezentaci. Z výběru, který přivezly Němky na Prague Cup, nominoval na letošní MS sotva polovinu hráček, na druhou stranu podobný poměr je i v případě těch, které hrály na MS 2005. Mezi nejznámnější a zkušené hráčky tak patří Lisa a Eva Schulteovi, Nora Schröderová, Claudia Zindlová či Sabine Paulová. Orr přiveze do Prahy také tři hráčky, které byly v juniorském týmu Německa na MS do 19 let před dvěma lety v kanadském Peterborough, všechny jsou z Hannoveru. Není také náhoda, že další přípravný kemp budou mít Němky ve dnech 4. až 5. dubna právě v Hannoveru. V posledních měsících se národní tým připravoval v Amsterdamu, kde porazil dvakrát nizozemskou reprezentaci (16:8 a 12:8) a v březnu také v Hamburku, kde se naposledy setkal širší výběr. Orr má kromě osmnáctky nominovaných také v záloze čtyři náhradnice.

Na samotném mistrovství světa budou hrát Němky ve skupině B, kde je zařazen také odvěký rival z Česka. Německo dále narazí na Skotsko, Wales a Nový Zéland. Jejich naděje na účast v elitní osmičce ale nejsou příliš reálné. Podle předpokladů by totiž muselo Německo zvítězit nad Českou republikou, což nebude podle výše psaného asi moc snadné.

Nominace Německa na MS v Praze:

Annika Reinholdová, Annkathrin Schüßlerová, Anna Blanková, Annette Schumannová, Antonia Karbeová, Bettina Wilhelmová, Birgit Meyfarthová, Claudia Zindlová, Eva Schulteová, Franziska Gilgová, Franziska Luhnová, Gesa von Bock und Polachová, Inga Hupkaová, Lisa Neubertová, Lisa Schulteová, Mareile Kriwallová, Nora Schröderová, Sabine Paulová

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 427

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%