Lacrosse > Ženský lakros > Jižní Město otočilo zápas s Infernem - kopie - kopie

Jižní Město otočilo zápas s Infernem - kopie - kopie

6.4.2009

(pur) - Po dlouhé zimní pauze se rozehrála jarní část Národní ligy ženského lakrosu. V sobotu se v Malešicích nejdříve podařilo Jižnímu Městu otočit vývoj utkání s Infernem a i když prohrávaly „Jižňačky“ v poločase 3:6, nakonec zvítězily 8:7. Nadvládu v letošní sezoně pak potvrdil Radotín, když porazil tým FTVS 11:5.

SK Lacrosse Jižní Město – LC Inferno 8:7 (3:6, 5:1)

Úvodní utkání jarní části ligy patřilo ještě do prvního kola. Souboj Jižního Města s Infernem sliboval vyrovnaný duel, což také v úvodní čtvrthodině platilo. „Jižňák“ šel do vedení velmi brzy, když se prosadila Mühlbachová. Odpověď přišla z lakrosky Gründlerové, která odpověděla o chvíli později i na další branku domácích. Do vedení dostala Inferno Tereza Koubová, když po rychlém protiútoku zužitkovala asistenci Gründlerové. Jižní Město však dokázalo znovu srovnat, když na další chytrou přihrávku Vinařové zpoza branky naběhla chytře Kateřina Jandová. Závěr prvního poločasu ale patřil Infernu. Během necelých čtyř minut dali hosté tři branky, poslední díky Puldové devět sekund před koncem.

Na začátku druhého dějství bylo častěji v útoku Jižní Město. Žlutomodrý tým trochu herně odešel a dostal se jen k několika střelám. Tlak domácích vyústil v zajímavý obrat. Dva podobné góly dala za „Jižňák“ Barbora Vinařová a snížila na 5:6. Hostům ještě na chvíli vrátila klid Demuthová po rychlém brejku, ovšem Kateřina Jandová a následně Mühlbachová chytrým obloučkem dokázaly vyrovnat. Hrdinka zápasu Kateřina Jandová pak dovršila hattrick a necelé tři minuty před koncem dala vítěznou branku. Jižní Město tak vydřelo díky zlepšenému druhému poločasu těsnou výhru 8:7.

FTVS Retro Team – LCC Radotín 5:11 (2:5, 3:6)

Radotín vstoupil do utkání proti FTVS bleskově a už po několika vteřinách otevřela skóre Srchová. Stejná hráčka pak zvýšila a v šestnácté minutě dovršila čistý hattrick. Retro Team si za celou tu dobu vypracoval pouze jednu slibnou šanci. Po time outu sedm minut před koncem prvního poločasu se ale domácí probudili. Nejdříve prošla důrazně do gólové šance Chudlařská. Pak mohla přidat další branku Klimoszková. Nejdříve ale branku o vlásek minula, o chvíli později však už úspěšná byla. Na druhé straně prolomila hluché minuty ze strany LCC Baráková. Další snížení ze strany Retro Teamu mohla obstarat Brychcínová, ovšem trefila jen břevno. A naopak, deset sekund před koncem zvýšila na 5:2 pro Radotín Blahovcová.

Úvod druhého poločasu opět ovládl Radotín a žádné další drama už nepřipustil. Po deseti minutách totiž hosté vedli už 8:2. Dvě rychlé branky FTVS z lakrosky Brychcínové tak už nemohly přinést pro domácí naději na zvrat. Radotínu se dařilo kontrolovat hru a v závěru utkání ještě dokázal své vedení pojistit dalšími góly. Mezi trefy Barákové a Srchové se ještě po pěkném uvolnění vešla se svým přínosem Minajevová. Pouhou sekundu před závěrečným hvizdem už jen zkorigovala na konečných 5:11 z pohledu FTVS exradotínská Dočkalová.