Lacrosse > Ženský lakros > Irsko nominovalo na MS půlku hráček ze zámoří - kopie - kopie

Irsko nominovalo na MS půlku hráček ze zámoří - kopie - kopie

11.3.2009

Irsko nominovalo na MS půlku hráček ze zámoří

(pur) - Irský ženský národní tým se představí v červnu v Praze na svém prvním mistrovství světa. Trenér Dan Leidl vzal hned devět hráček ze Spojených států amerických, jednu z Anglie a osm z Irska. Tento celek už se představil v dobrém světle na loňském evropském šampionátu a také na MS bude chtít překvapit.


Irsko bude na mistrovství světa hrát poprvé. Tamní ženská reprezentace na sebe poprvé upozornila v roce 2005, kdy vyhrála v Dánsku turnaj lakrosových evropských nováčků. Remizovala sice s Finskem, ale jinak porazila dvakrát Dánky, jednou Nizozemsko a také společný výběr Rakouska a Španělska. Loni na mistrovství Evropy ve Finském Lahti Irky suverénně vyhrály nováčkovskou skupinu B. Irsko vyhrálo 15:1 nad Rakouksem, 15:7 nad Švédskem, dokonce 17:2 nad Nizozemskem a 15:4 nad domácí reprezentací. Díky zvláštnímu systému turnaje se Irsko dostalo do boje o bronz, kde poprvé na šampionátu prohrálo, a to 8:15 se Skotskem. Každopádně obsadilo čtvrté místo a předskočilo i Českou republiku.

V aktuální nominaci na MS je hned devět hráček z USA. Trenér Dan Leidl je bývalý hráč profesionální boxlakrosové NLL, kde hrál za New Jersey Storm a americkou scénu tak má dobře zmapovanou. Pět hráček je přímo z New Yorku. Irky dokonce příští týden odehrají přípravné utkání v New Jersey proti Drew University. Další jedna hráčka posíli Irsko z Anglie, zbylých osm lakrosistek hraje přímo v Irsku. Vedoucí týmu a atletický trenér John Cavanaugh si výběr pochvaluje. "Cítíme, že tento celek má výjimečný charakter a neomezený potenciál ve skvělé reprezentaci Irska na mistrovství světa," uvedl Cavanaugh. Leidl se svými kolegy při tom vybíral původně asi ze sedmdesáti adeptek dresu národního týmu. Určitě vás ve výběru zaujme známé jméno Jennifer Johnsonové. Pak vězte, že tato hráčka reprezentovala na uplynulých třech světových šampionátech Kanadu.

Na samotném mistrovství světa je Irsko jako nováček zařazeno do skupiny C2, kde se utká s Jižní Koreou a Nizozemskem. Pokud skupinu vyhraje, což je pravděpodobné, nastoupí proti vítězovi C1, což by mohly být Irokézky. Tento souboj bude velmi zajímavý. Vítěz utkání se následně střetne se třetím ze skupiny B o poslední místo ve čtvrtfinále v tzv. Play in match. V tomto duelu se může za určitých okolností ocitnout i Česká republika. Pokud by se ale Irkám tak nedařilo, budou se muset spokojit s boji o umístění ve spodní polovině pořadí celého šampionátu.

Nominace Irska na MS v Praze:

Brankářky:
Alex Kahoeová

Obránkyně:
Julie Clarková, Merritt Cosgroveová, Rebecca Headonová, Rebecca Millardová, Jaclyn Rosenzweigová

Středopolařky:
Kristin Blanchetteová, Siobhan Carrollová, Kaitlin Leggioová, Pamela Smithwicková

Útočnice:
Caitriona Cartyová, Lauren Cohenová, Katie Hoganová, Jennifer Johnsonová, Anna Kinsellaová, Orla McCourtová, Robyn Morrisová, Krista Pellizziová

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 272