Lacrosse > Ženský lakros > Američanky přijedou do Prahy s mladým výběrem

Američanky přijedou do Prahy s mladým výběrem

3.2.2009

(pur) - Reprezentace USA, jednoho z favoritů letošního mistrovství světa žen v Praze, zná finální složení pro šampionát. Do Česka dorazí velmi mladý tým, bez jediné hráčky, která by absolvovala některé z předchozích MS. Trenérka Sue Heetherová připravuje tým už více než rok a bude s ním chtít vrátil světový titul do Spojených států.

Američanky vyhrály z dosavadních sedmi světových šampionátů hned pět a na tom osmém v Praze budou opět útočit na nejvyšší příčky. V červnu na MS se představí velmi mladý výběr, který má věkový průměr jen lehce přes dvacet let. Týmový průměr "kazí" jen středopolařka Michele DeJuliisová, která už atakuje třicítku. Právě ona, Katie Chrestová a Acacia Walkerová byly náhradnicemi ve výběru pro MS 2005 v Annapolis, ale na šampionát se nepodívaly. Naopak se do výběru nedostala útočnice Quinn Carneyová. Držitelka zlaté a stříbrné medaile z předchozích dvou šampionátů je pouze náhradnicí.

Z týmu, který byl vloni v létě v Praze suverénní na Prague Cupu, se do hlavního města České republiky vrátí jen třináct hráček. Například právě Carneyová z tehdejšího výběru vypadla. Naopak se do něj dostala mistryně světa do 19 let z kanadského Peterborough (2007), středopolařka Sarah Bullardová. Přestože je tým pro seniorské MS mladý, jde o jedinou hráčku ze zlatého celku do devatenácti let. Trenérka týmu Sue Heetherová, trojnásobná světová šampionka, bude mít možnost vidět své vybrané svěřenkyně už o tomto víkendu na South of Border Weekendu, kam dorazí také reprezentace Walesu, Anglie a Irokézek. S Anglií a Walesem se USA střetnou v sobotu, v neděli je pak čekají výběry Duke, James Madison a Severní Karolíny.

Na samotném mistrovství světa v Praze jsou Spojené státy americké zařazeny do skupiny A, kde se utkají s obhájkyněmi titulu z Austrálie, Anglií, Kanadou a Japonskem. Účast ve čtvrtfinále mají Američanky jistou a mohly by se v něm utkat za určité konstelace i s Českou republikou.

Nominace USA na MS v Praze:

Brankářky:

Megan Huetherová, Devon Willsová

Obránkyně:

Amber Falconeová, Regina Oliverová

Středopolařky:
Sarah Albrechtová, Sarah Bullardová, Katie Chrestová, Michele DeJuliisová, Whitney Douthettová, Michi Ellersová, Kristen Kjellmanová, Erica LaGrowová, Caitlyn McFaddenová, Holly McGarvieová, Acacia Walkerová

Útočnice:
Katie Rowanová, Lindsey Mundayová, Caroline Cryerová

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%