Lacrosse > Mužský lakros > Custodi vykročili za obhajobou titulu

Custodi vykročili za obhajobou titulu

16.5.2013

foto Martin Bouda
foto Martin Bouda

A nutno podotknout, že cesta, která začala prvním finálovým zápasem domácích s týmem Jižního Města, nebude pro radotínské jednoduchá. Na domácí střídačce chyběl Matěj Barák, který si odskočil zahrát lakros do Calgary, a Miroslav Polách, který si odpykával uložený trest. Hosté z Jižního Města přijeli ve složení, ve kterém odehráli dosavadní zápasy play-off.

V brankách nastoupili za domácí Tomáš Říha, za hosty pak mladý brankář Tomáš Čekal. Ten musel lovit míček z branky již v devatenácté sekundě, kdy po povedené kombinaci zakončoval Jiří Košťál. To bylo ale ze strany útočníků domácích na dlouhou dobu vše. Naopak, po velice vydařených střelách Adama Ondráčka, který vsítil tři branky, a jedné z hole Milana Černíka hosté zcela otočili vývoj zápasu. Domácí po druhém oddechovém čase korigovali skóre na 4:2 při hře bez brankáře pět sekund před koncem periody.

Do druhé periody nastoupil do branky domácích Dominik Sika a tato změna se příznivě odrazila ve hře jeho týmu, kdy od začátku přišla smršť v podobě tří branek z hole domácího kapitána Petra Poupěte. Změnu vývoje zápasu v této části hry dovršil Jiří Loskot. Poté ale přišel opět útlum, kdy si domácí sice vypracovali mnoho šancí, ale ty troskotaly na výborně chytajícím Čekalovi. Druhá perioda nakonec znamenala smír v podobě skóre 6:6, takže se začínalo v podstatě od začátku.

Třetí část hry vyzněla jednoznačně pro domácí. O pět vstřelených branek se podělili spravedlivě všichni útočníci domácích. Jediný, kdo vyšel střelecky naprázdno, byl Tomáš Procházka. V této části zápasu se hra domácích přibližovala té, se kterou Custodi uspěli na letošním Memoriálu Aleše Hřebeského. Obrana Jižního Města nedokázala najít recept na rychlou kombinační hru radotínských hráčů.

V poslední periodě zaznamenal každý z týmů po jedné brance. Na klíčových hráčích Jižního Města byla patrná únava, která pramenila jednak z počtu odehraných minut, ale i z agresivnější obrany domácích.

Finálová série, hraná na dva vítězné zápasy, se tak za stavu 1:0 na zápasy pro radotínské Custody, stěhuje do haly na Jižním Městě, kde se odehraje v pátek 17. května od 20 hodin druhý zápas. To, že to bude více než zajímavá podívaná, snad není třeba dodávat.

LCC Radotín v. SK Lacrosse Jižní Město A 12:7 (2:4, 4:2, 5:0, 1:1)

Patrik Procházka

Fotogalerie

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 203