Lacrosse > Mužský lakros > Custodi novým leaderem soutěže

Custodi novým leaderem soutěže

29.5.2015

(pp) – Středeční zápas mezi domácími Custody a hosty z Jižního Města byl především přímým soubojem o to, kdo se stane vítězem základní části letošního ročníku a tím si tak zajistí nejlepší výchozí pozici do závěrečných bojů play-off.

Domácí tým potřeboval nutně zvítězit, hostům stačil jakýkoliv bodový zisk.

První branka utkání padla až v deváté minutě z hole Jáchyma Plecháčka. Další trefu přidal o dvě minuty později Pavel Došlý. V souboji těchto týmů je podobný začátek již standardem. Na konci čtrnácté minuty skóroval poprvé za Custody Radek Skála, ovšem tři sekundy před koncem periody upravil skóre útočník Jižního Města Marek Kytka.

Druhá čtvrtina byla v naprosté režii domácích hráčů, kteří ovládli hru jak v útočné, tak v obranné části a zaslouženě ji vyhráli v poměru 7:1. Custodi předváděli hru, která je pro ně typická a  se kterou vyhrávají důležité zápasy.

Ve třetí periodě ještě navýšili skóre na 10:4 kapitán Petr Poupě a Radek Skála a vypadalo to výsledkově na reprízu loňského finále. To by ale nesměla přijít v důsledku nedisciplinovanosti domácích hráčů zbytečná vyloučení, která vrátila soupeře do hry. Jižní Město třemi brankami upravilo skóre na 10:7 a vytvořilo si tak dobrou výchozí pozici pro obrat v závěrečné periodě.

V poslední části hry byli ale úspěšní pouze střelci domácího týmu, takže se žádné drama nekonalo.

Custodi se tak poprvé v tomto ročníku usadili na čele tabulky a budou vyčkávat na soupeře ze čtvrtfinálového střetnutí mezi týmy LC Pardubice a LC ForFun. Tým z Jižního Města se porážkou pravděpodobně odsoudil ke dvěma čtvrtfinálovým zápasům s Plzní.

LCC Radotín vs. LC Jižní Město A 13:7 (1:3, 7:1, 2:3, 3:0)