Lacrosse > Mužský lakros > Custodi doma úspěšní s Pardubicemi

Custodi doma úspěšní s Pardubicemi

22.5.2015

(pp) – Celodenní déšť vzbuzoval obavu, že domácí hráči ještě před samotným zápasem se namísto lakrosových holí budou muset chytnout jiného náčiní aodstranit vodu stojící na hřišti. Zřejmě ale výrazné předchozí sucho způsobilo, že se speciální předzápasová rozcvička nekonala a týmy tak mohly v deštivém středečním večeru nastoupit sice na silně podmáčené, ale jinak regulérní ploše.

Domácí tým poprvé postrádal střelce Dominika Peška, který se opět vydal na několika měsíční lakrosovou misi do Kanady, kde se následně (pokud tedy bude nominován) připojí v září k reprezentačnímu týmu, který se zúčastní WILC 2015. Pardubický tým očekávaně neposílili rakouští hráči, nicméně ti klíčoví nechyběli.

Od první minuty byla znát převaha domácího týmu, která byla v první periodě přetavena do čtyř branek. Hráči obou týmů se museli potýkat se zcela mokrými výplety, které v konečném důsledku představovaly řadu nepřesností v přihrávkách a střelbě.

První úspěch pardubického týmu zaznamenal kapitán pardubického týmu Dan Žák za stavu 5:0, aby se vzápětí trefil Vojtěch Oulehla. Domácí tým však žádné drama nepřipustil, i když druhá perioda pro něj gólově vyzněla velice slabě.

Ve druhé polovině zápasu pak bylo k vidění pár velice pohledných akcí domácích a zejména Jakub Výmola, který se nečekaně objevil v útočných řadách, si nové role vysloveně užíval.

Na hráčích z Pardubic bylo patrné, že prioritou jsou pro ně jiné zápasy, zejména pak blížící se play-off, takže v tomto zápase vypadali velice odevzdaně. 

LCC Radotín v. LC Pardubice 13:3 (4:0, 3:2, 4:0, 2:1)

Nejlepší střelci
LCC – Tomáš Procházka 3+1, Radek Skála 3+0
LC Pardubice – Vojtěch Oulehla 2+0

Patrik Procházka

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%