Lacrosse > Mužský lakros > Custodes zdecimovali Pardubice a základní část uzavřeli bez ztráty bodu

Custodes zdecimovali Pardubice a základní část uzavřeli bez ztráty bodu

11.11.2021

Custodes bez zaváhání ovládli základní část letošního zkráceného ročníku NBLL. Jejich posledním vyzyvatelem se stal tým z Pardubic, který se nachází na druhé příčce ligové tabulky. Ten však nebyl schopný vládcům českého boxlakrosu jakkoliv konkurovat a prohrál rozdílem 25 branek. 

Východočechům zápas neseděl od prvních vteřin. Na Custody nestačili fyzicky ani technicky, nefungovala obrana, brankář byl nejistý. Během první minuty hry inkasovali hned třikrát, první perioda pak skončila za hrůzostrašného stavu 0:18 z pohledu Pardubických. Brankovou plejádu Radotína navíc dokázali přerušit až v čase 26:11 za stavu 0:21, kdy do té doby bezchybného brankáře Jakuba Mareše překonal Mikolaj Śmigiel. O 62 vteřin později na něj navázal Vojtěch Oulehla. Před koncem druhé periody však dvacetigólové vedení Custodům vrátil Pavel Srch svým čtvrtým zásahem v zápase. 

Radotínští v druhé polovině následně zvolnili své střelecké tempo a do konce utkání skórovali „pouze“ desetkrát. Naopak pardubickému mužstvu se oproti první půlhodině začalo více dařit a korigovalo skóre pěti trefami. Duel tak skončil jednoznačným vítězstvím domácích 32:7, o které se nejvíc zasloužili Tomáš Knotek (5+4), Jiří Loskot (6+2), Tomáš Procházka (5+3) a Dominik Pešek (4+6). 

Oba týmy teď už čeká pauza před závěrečným dvoudenním Final Four, které se odehraje na začátku prosince. S kým se však v semifinále střetnou ještě není jisté. Pardubice i Custodes mají totiž šanci vyzvat buď celek Jižního Města nebo mladíky z týmu Wolves. O tom, jak bude vypadat složení semifinálových dvojic, rozhodne v následujícím týdnu posledních pět utkání základní části. Tím nejbližší je už dnešní duel výše zmiňovaných celků.

Rozhovory – FB a IG

Fotogalerie

LC Pardubice vs. LC Custodes 32:7 (0:18, 2:4, 3:8, 2:2)

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 286