Lacrosse > Mužský lakros > Custodes zakončili základní část NBLL bez zaváhání

Custodes zakončili základní část NBLL bez zaváhání

22.5.2016

Ilustrační foto

(mk) – V posledním zápase základní části NBL se domácímu LCC  postavili mladící z Wolves. Začátek zápasu přinesl rychlý kombinační lakros ze strany LCC a bezstarostný ze strany Wolves.

Za stavu 5:0 v 6. minutě první čtvrtiny sáhl zastupující kouč Wolves Roman Seidl k výměně brankářů. Důvodem brzké výměny byla opravdu lehkomyslná hra mladíků v obraně a brankář Bláha sám neměl moc šancí proti Custodům uspět. Změna přiměla Wolves k zodpovědnější hře a do konce čtvrtiny se podařilo Brouskovi po rychlém brejku upravit skóre na 1:8 z pohledu Wolves.

Ve druhé čtvrtině se na hře Custodů projevilo výrazné vedení, přišel útlum a jejich hra ztratila jiskru a kombinaci. Wolves dobře bránili a většina střel Custodů končila na prsou brankáře Hladkého. Za stavu 10:1 se ve třetí čtvrtině se hra domácího týmu zlepšila a příděl pěti gólů do sítě Hladkého narušila jen individuální akce Moravce, který si poradil s brankářem Marešem a vsítil druhý gól Wolves. Poslední čtvrtina přinesla opět polevení Custodes, ale v závěru se ještě zmobilizovali a přidali tři branky v rozmezí pouhých 30 vteřin. Nejprve Loskot v čase 56:52 vsítil svou druhou branku v zápase. Po rychle vybojovaném „fejsu“ dal Výmola čase 56:56 další gól a v čase 57:22 po rychlé kombinaci Procházky a Baráka dal poslední branku utkání Košťál. Custodes ve dvanácti zápasech základní části NBLL získali dvanáct vítězství a dosáhli celkového skórem 256:50.

Body:  Custodes – Pešek 5+3, Košťál 4+1, Loskot 2+3, Procházka T. 2+3, Barák 2+2, Hodaň 1+0, Poupě Petr 1+0, Výmola 1+0, Sedlák 0+1; Wolves – Brousek 1+0, Moravec 1+0, Jasek T. 0+1, Pliml 0+1.