Custodes snadno přehráli Slavii

5.6.2012

Radotín v. Slavia Foto Ondřej MikaRadotín v. Slavia Foto Ondřej Mika
Radotín v. Slavia Foto Ondřej Mika

(jb) - Ve svém druhém utkání letošní NFLL se Custodes Radotín střetli se LC Slavia Praha a v tréninkovém tempu ji přehráli zcela jednoznačně v poměru 26:2.

Po celý průběh zápasu měli domácí jednoznačnou převahu a svůj gólový příděl rozdělili poměrně rovnoměrně na všechny čtvrtiny. Svého soupeře převyšovali ve všech herních činnostech a po většinu utkání měli míč pod kontrolou. Nejpilnějším střelcem Custodes byl Tomáš Žipaj s pěti brankami na kontě. Po čtyřech přidali Dominik Pešek a Vojtěch Weiss. Dva čestné zásahy hostí vstřelil Ondřej Sochna.

V tomto jednoznačném zápase ještě stojí za zmínku vysoká úspěšnost domácího brankáře Jakuba Mareše, který docílil 86 %.

V NFLL nyní následuje letní přestávka vyplněná turnaji v Berlíně a Praze a potom zejména dvěma mistrovstvími. Od 20. 6. bude seniorská reprezentace bojovat v konkurenci 17 týmů o medaili na ME v Amsterdamu. V polovině července pak cestuje výběr U19 do Finska na své první mistrovství světa.