Lacrosse > Mužský lakros > Custodes porazili Jižní Město 14 : 13

Custodes porazili Jižní Město 14 : 13

2.6.2012

Ilustrační foto

(jb) - Custodes Radotín zahájili letošní ročník Národní fieldlakrosové ligy vítězstvím nad rivalem z Jižního Města.

Pro radotínské hráče to byl první soutěžní zápas, zatímco hosté již dva zápasy odehráli. Čekalo se tedy, jak se Custodům, vítězům boxlakrosové ligy, podaří přeladění myšlení na poněkud odlišný způsob hry ve fieldu.

Zpočátku utkání měli domácí navrch a třemi brankami Seidla, Skály a Knotka se dostali na konci třinácté minuty do slibného vedení. V závěru první periody však dvěma školáckými chybami nabídli soupeři možnost zkorigovat výsledek. Za Jižní Město se trefili Nosek a Pecka. Ještě před koncem první periody se trefil veterán Patrik Procházka a upravil stav na 4 : 2.

Ve druhé periodě nastal obrat. Do šesté minuty sice domácí navýšili vedení brankami Peška a Tůmy na 6 : 2, ale to bylo jejich strany na dlouhou dobu všechno. Jižní Město se chopilo příležitosti a i s pomocí častých přesilových her otočilo výsledek zápasu na 7 : 6 ve svůj prospěch. V této části utkání dělali domácí mnoho nevynucených chyb a zbytečných faulů a za to, že po půlce zápasu měli jen jednogólové manko, mohou děkovat především svému brankáři Tomášovi Říhovi.

Ve třetí periodě se hned ve druhé minutě trefil Milan Černík z Jižního Města, pro kterého to byl už třetí zásah do černého. Vzápětí podruhé skóroval Mirek Knotek a dotáhl domácí opět na rozdíl jediné branky. V osmé minutě třetí periody však vrátil dvougólové vedení Jižnímu Městu kapitán Pavel Došlý. Závěr periody ale patřil jednoznačně domácím hráčům, kteří zpřesnili hru a výrazně přidali na důrazu. Během šesti minut se dvakrát trefil Pešek a po gólu přidali Novák a Poupě – ten efektně zadovkou s dlouhou holí –, a Custodes tak vstupovali do závěrečného dějství s dvoubrankovým náskokem.

Na branku Adama Ondráčka rychle odpověděli Skála s Peškem a vrátili radotínským třígólový náskok z úvodní periody. Pět minut před koncem zápasu přidali po brance na každé straně Došlý a Pešek a zdálo se že Custodes dokráčí v pohodě pro vítězství.

V závěru však málem doplatili na nekoncentrovanost. Jakub Nosek dvěma brankami v rychlém sledu snížil 40 vteřin před koncem na rozdíl jediné branky. Na vyrovnání již hráči Jižního Města nedosáhli.

V zajímavém utkání byli vidět především reprezentanti v obou týmech. Poražené Jižní Město táhli Došlý s Noskem a v červeném dresu domácího Radotína dominovali především Dominik Pešek, Petr Poupě a Petr Fait.