Lacrosse > Mužský lakros > Custodes pokračují na vítězné vlně

Custodes pokračují na vítězné vlně

26.10.2021

Osm zápasů, osm výher, čtyřiadvacet bodů. Tak zní dosavadní bilance radotínských Custodes, kteří i letošnímu ročníku NBLL dominují. Narušit jejich spanilou jízdu soutěží se po ostatních týmech pokusili už podruhé hráči z Jižního Města, ale ani oni nebyli ve výsledku úspěšní.

Jižní Město, stejně jako Malešice minulý týden, sehrálo s radotínským mužstvem solidní úvodní periodu. Ta skončila za stavu 3:4 z pohledu jihoměstského celku a společně s vyrovnáním, které přišlo minutu po startu druhé patnáctiminutovky, slibovala zajímavý průběh utkání.

Custodes však následně dvakrát skórovali – jednou za rovnovážného stavu a podruhé při vlastním oslabení. A právě druhá branka se stala pomyslným zlomovým bodem duelu. Radotín díky ní chytl druhý dech a pomalu se začal dostávat do svého herního rytmu. Jižní Město naopak pokažená přesilovka rozhodila a po zbytek druhé periody se nedokázalo vrátit zpět ke své hře z počátku zápasu. Do sirény oznamující polovinu utkání se radotínští prosadili ještě pětkrát (z toho dvě branky padly opět v situaci 4-5) a prví půle tak skončila za stavu 9:4.

Třetí a čtvrtá perioda proběhla následně velmi podobně jako první půlhodina hry. Úvodní patnáctiminutovka po dlouhé pauze byla vyrovnaná – Custodes se prosadili dvakrát, jihoměstští jednou. Druhá však patřila týmu v červených dresech, který ji ovládl jednoznačně 7:1 a zajistil si výhru 18:6. I přes jasně vypadající výsledek však nebyli Custodes se svojí hrou spokojeni. „Dneska jsme hráli hrozný lakros. Minuli jsme hodně přihrávek, v útoku jsme dělali hloupá rozhodnutí“ zkritizoval týmový výkon Pešek. „Dobře jim zachytal gólman, i díky němu nebyl rozdíl tak veliký, i tak si ale myslím, že jsme nehráli dobře,“ dodává.

Na závěr nelze nezmínit právě výkony všech tří gólmanů. Jakub Mareš (CUS) zakončil úvodních třicet minut s 82% úspěšností, Viktor Bláha (také CUS) pak v druhé polovině nestačil pouze na dvě střely a do statistik si zapsal 94 %. Martin Bartuška z Jižního Města byl úspěšný v 68 % případů.

LC Custodes vs. SK Lacrosse Jižní Město 18:6 (4:3, 5:1, 2:1, 7:1)