Lacrosse > Mužský lakros > Custodes obhájili prvenství ve Frank Menschner Cupu

Custodes obhájili prvenství ve Frank Menschner Cupu

11.9.2018

foto Karel Mokrýfoto Karel Mokrý
foto Karel Mokrý
foto Karel Mokrýfoto Karel Mokrý
foto Karel Mokrý
foto Karel Mokrýfoto Karel Mokrý
foto Karel Mokrý
foto Karel Mokrýfoto Karel Mokrý
foto Karel Mokrý

V konkurenci čtrnácti týmů dokázali Custodes obhájit loňské a předloňské vítězství v turnaji pořádaném na počest Franka Menschnera. Ve finále porazili tým TJ Malešice, kterému se turnaj velmi podařil a byl Custodům důstojným soupeřem.

Malešice se do finále dostaly přes výběr Non-Orbital Astronauts from Earth, jehož jádro tvořila pětice reprezentantů Izraele. Malešice předvedly větší nasazení a výborně zachytal Aleš Klokan.

Semifinálovým soupeřem Custodes byl tým Glasgow Clydesiders složený z hráčů z USA, Německa, Polska a Česka a domácímu týmu podlehl 3:11. Clydesiders a Astronauts pak sehráli napínavý zápas o bronz, ve kterém Clydesiders vyhráli nakonec na samostatné nájezdy.

Velmi sympatickým výkonem se prezentovali mladí LCC Wolves, kteří v zápase o 5. místo zkušeně rozebrali Box Monkeys z Finska.

Turnaj se profiluje především jako příprava pro evropské týmy a také pro evropské rozhodčí – pod záštitou FIL a ELF proběhlo velké rozhodcovské školení a noví rozhodčí dostali možnost po boku svých zkušenějších kolegů pískat i během turnaje.

Více o Frank Menschner Cupu najdete na www.FMCup.cz a jeho FB stránce. Všechny zápasy jsou k vidění na YouTube kanále LCC.

Ondřej Mika

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 200