Lacrosse > Mužský lakros > Custodes letos poprvé hráli doma a opět nezaváhali

Custodes letos poprvé hráli doma a opět nezaváhali

17.3.2016

Custodes letos poprvé hráli doma a opět nezaváhali
Custodes letos poprvé hráli doma a opět nezaváhali
Custodes letos poprvé hráli doma a opět nezaváhali

(pp) – Ve středu večer nastoupili radotínští Custodes ve svém prvním letošním domácím zápase v NBLL proti TJ Malešice, a protože počasí ještě zdaleka není jarní, zaháněla hrstka fanoušků obou týmů chlad teplými nápoji z blízké restaurace.

Tyto dva týmy mají na svém kontě nejvyšší počet vzájemných zápasů v celé české lakrosové historii, což je dáno tím, že spolu „válčí“ pod stejnými názvy již od vzniku boxlakrosu v Čechách (ČSSR, ČSFR, ČR).

V dosavadním průběhu letošního ročníku oba týmy jako jediné obě svá utkání vyhrály, takže souboj „neporažených“ sliboval zajímavý zápas. Tomu nahrávala i skutečnost, že v loňském roce v základní části malešičtí „vyloupili“ radotínskou arénu v poměru 12:18.

První branka utkání padla poměrně záhy, když v desáté sekundě po vyhraném zahajovacím rozhozu po přihrávce Tomáše Procházky skóroval nejmladší radotínský hráč Martin Malinovský. V tu chvíli to vypadalo na pokračování spanilé jízdy Custodů z předchozích utkání. Ovšem hráči z Malešic byli proti, takže na další gól domácích se čekalo 5 minut, aby hned vzápětí hostující hráč Jan Adamiec upravil na 2:1 a tímto výsledkem skončila i první perioda. V této části hry se hostující obraně dařilo rozrušovat sporadické náznaky kombinace domácích útočníků.

Druhá část hry přinesla zlepšení v útočném snažení radotínských Custodů a po dvou brankách Dominika Peška a Tomáše Procházky a jedné brance Petra Poupěte a Radka Skály se skóre výrazně posunulo ve prospěch domácích. Za hosty se mezi střelce v druhé periodě zapsal pouze Martin Tolar.

Druhá polovina zápasu se nesla ve znamení zlepšené hry domácí obrany a veškeré snažení malešického útoku končilo v bezpečné vzdálenosti od branky domácích. Radotínští útočníci postupně navyšovali skóre a do jejich hry se plíživě vkrádala lehkost kombinace z předešlých zápasů. Sympatické od malešických bylo, že i za takto nepříznivého stavu a vývoje zápasu nerezignovali a v závěru zápasu po zřejmém polevení domácího celku v koncentraci korigovali dvěma brankami na konečný stav 16:4.

Velice kvalitní výkon podal v brance hostí Tomáš Pelikán, který svými zákroky spolehlivě uváděl v zoufalství většinu útočníků domácího celku. V domácím dresu lze vyzdvihnout zejména výkon celé obrany.

Příjemnou skutečností bylo, že se hrálo sice tvrdě, ale čistě, což dokazuje i počet trestů a fakt, že se až na vyloučení hráče domácích Tondy Gottwalda za krosček jednalo pouze o technické tresty pro oba týmy za příliš mnoho hráčů na hřišti.

LCC Radotín – TJ Malešice 16:4 (2:1, 6:1, 6:0, 2:2)

Statistika:
LCC Radotín
– D. Pešek 6+2, T. Procházka 3+1, R. Skála 2+1, Petr Poupě 1+4, J. Košťál 1+1, M. Malinovský 1+0, M. Hodaň 1+0, A. Gottwald 1+0
TJ Malešice – M. Tolar 2+0, J. Adamiec 1+0, O. Podroužek 1+0

Zápis z utkání

Fotogalerie

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 427

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%