Lacrosse > Mužský lakros > Čtyři brankáři a jeden rozhodčí

Čtyři brankáři a jeden rozhodčí

3.4.2014

(ps) – Malešická aréna byla druhý aprílový večer svědkem reprízy loňského semifinále NBLL, když za krásného a teplého počasí proti sobě nastoupila domácí TJ a hostující tým z Jižního Města. Pravý aprílový žertík všem účastníkům připravili rozhodčí z Pardubic, kteří se nedostavili, a tak se do pruhovaného, ač nerad, musel převléknout manažer a šéf domácího týmu Vladimír Beran. Reminiscence k Okresnímu přeboru tak byla dokonána.

Hosté se záhy ujali vedení a během celého utkání o něj nepřišli. Domácím rozhodně nechyběla snaha, ale bylo vidět, že letošní obměna kádru se na herním projevu týmu podepsala. Žlutomodří snadno ztráceli míče nedůslednou hrou a soupeř, přestože nijak výrazně herně domácí nepřevyšoval, toho využíval a důrazem svých hlavních opor udržoval neustálý gólový náskok.

Zajímavý moment nastal v posledních vteřinách třetí periody, kdy při hře bez brankáře Jižňáci ztratili míč a malešický Jakub Kos běžel s míčem v lakrosce na prázdnou branku. Hostující David Plecháček ve snaze zabránit vstřelení gólu hodil po soupeři svoji hůl, za což byl v souladu s pravidly vyloučen do konce utkání. V případě že by Kos minul, byl by přiznán technický gól. On však neminul a vteřinu před koncem periody snížil na 7:11.

Absence klíčového obránce Jižního Města se pak projevila a Malešičtí během poslední periody postupně snižovali náskok soupeře. Za stavu 11:13, kdy do sirény zbývaly necelé dvě minuty, běželi na brankáře hostů T. Čekala v brejku dva domácí hráči. Nováček týmu obránce Jan Slovák však příhru od Michala Hužvara nezpracoval a definitivně tím pohřbil naděje na vyrovnání.

Přibližně třicítka diváků viděla v akci všechny brankáře, kteří byli uvedeni na soupisce. Oba týmy své strážce svatyň měnily v polovině utkání. Procentuální úspěšnost všech byla přibližně stejná: Čekal 70 %, Klokan 73 %, Malina 76 % a Pelikán 79 %. Na střely zvítězili hosté v poměru 112:84.

TJ Malešice vs. SK Lacrosse Jižní Město 11:13 (3:4, 2:3, 2:4, 4:2)

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 285