Lacrosse > Mužský lakros > Čtvrtfinálové malešické trápení

Čtvrtfinálové malešické trápení

9.5.2013

V dalším čtvrtfinále letošního ročníku NBLL nastoupil o státní svátek druhý tým základní části TJ Malešice proti sedmému týmu Old Dogs Plzeň.

Malešičtí si z víkendového turnaje v Drážďanech přivezli nejen druhé místo, ale i dva zraněné klíčové obránce: Láďu Kopfstejna a Václava Černého. Když k tomu připočtěme z MAHu zraněného Adama Podroužka a v USA nyní působícího Jana Adamiece, bylo jasné, že čtvrtfinále nebude tak jednoznačnou záležitostí, jak se papírově předpokládalo. V ještě redukovanější sestavě dorazili na sluncem prohřátý malešický asfalt z Plzně Staří psi. Avšak jejich herní styl je, na rozdíl od Malešic, takové situaci dlouhodobě přizpůsoben.

Utkání začalo náporem Malešic, které šly rychle do vedení 4:1. Pak se ale domácím zranil velezkušený Martin Hary Mrlík a již tak značně oslabená obrana Malešic začala zmatkovat. Když se k tomu přidaly nepřesvědčivé zákroky brankáře Aleše Klokana, byl stav v půli utkání vyrovnaný 8:8.

Během poločasové přestávky plzeňští hráči lépe zregenerovali síly a chytrou a účinnou hrou využívali nezkušenosti malešické obrany. Jejich hru dirigoval výborně hrající Pavel Kraus a před brankou neomylný mladý talent Adam Střecha. V průběhu třetí periody se hosté dostali až do vedení 11:9. To však už bylo maximum, co byli schopni v omezené sestavě uhrát. Malešičtí využili faktu, že měli na střídačce o dva hráče navíc a vývoj utkání ještě v průběhu třetí periody otočili, a to především zásluhou v útoku výborně hrajícího Jindřicha Plecitého, autora šesti branek. V poslední periodě už bylo k vidění prakticky pouze obléhání plzeňské branky, ve které kraloval Ondřej Beneš. Více než jednu branku se ale domácím už vstřelit nepodařilo.

V semifinále čeká na Malešice Jižní Město, které jasně přehrálo ve svém čtvrtfinále mladíky z Radotína. Zápasy se hrají v sobotu 11.5. od 18:00 v Malešicích a v neděli 12.5. od 20:00 v hale na Jižním Městě. Vzhledem k marodce pěti klíčových hráčů Malešic se ale jejich postupové šance pohybují v rovině zázraků.

Čtvrtfinále NBLL: TJ Malešice v. Old Dogs Plzeň 15:12 (4:1, 4:7, 6:4, 1:0)