Lacrosse > Mužský lakros > Startuje NBLL 2009

Startuje NBLL 2009

(jb) - Již v úterý 24. 3. 2009 startuje nový ročník Národní boxlakrosové ligy utkáním mezi obhájcem titulu Custodes Radotín  a LC Plzeň. Co můžeme od letošního ročníku očekávat? Tak především je to rozšíření počtu účastníků, z devíti v loňském roce, na letošních třináct.

20081122-vyhlaseni-095a.jpgVelkým lákadlem pro diváky budou především tři zahraniční týmy, jejichž účast dělá z letošní ligy evropskou záležitost. Jejich účast je  prvním krokem k otevření evropské boxlakrosové soutěže, která se v nejbližší době plánuje.

Nejprve si nové týmy stručně představme:

Tricksters LT - tým z Bratislavy, nejúspěšnější slovenský tým, tradiční účastník Memoriálu Aleše Hřebeského a již známý soupěř tuzemských mužstev z NBLL i NFLL.

Bratislava Bats -  druhý slovenský účastník NBLL, klub byl založený v lednu 2007. Přes svou krátkou historii sehráli Bats vyrovnané zápasy s Tricksters LT

Kosynierzy Wroclaw - průkopník lakrosu v Polsku, tým jsme mohli spatřit v rámci turnajů juniorské ligy v Radotíně, kterých se čtyřikrát účastnil.

LC Forfun - mladý tým z Radotína sestavený z hráčů Custodes a nováčků, pod vedením  Adama Kostky, který může být černým koněm NBLLRascals Jižní Město - tým mladíků z Jižního Města a hráčů Kroměříže, kteří svůj tým do letošního ročníku nepřihlásili.

Úvod soutěže nabídne několik zajímavých zápasů a určitě se bude na co dívat.

Úterý 24. 3. 19:00 hod.    LCC Radotín v. LC Plzeň   
Souboj obhájce titulu, oslabeného o hráče, které pustil na hostování do Forfun a Falcon, s LC Plzeň může přinést zajímavý souboj, i když domácí jsou velkým favoritem. Hraje se na stadionu v Radotíně. Sestřih zápasu uvidíte na www.videosport.cz

Pátek 27. 3. 19:00 hod.  LC Plzeň v. LC Pardubice
Očekává se vyrovnaný souboj mezi týmy ze západu a východu. O výsledku zřejmě rozhodne momentální forma opor obou celků, jako jsou Martin Preisler z Plzně nebo Jan Skokan z Pardubic. Hraje se na stadionu v Radotíně.      

Sobota 28. 3. 16:00 hod.   LCC Radotín v. Rascals Jižní Město
Sílu Rascals můžeme jenom odhadovat, ale pro domácí LCC by mladíci z Jižního Města neměli být velkou překážkou. Hraje se na stadionu v Radotíně. Sestřih zápasu uvidíte na www.videosport.cz

Sobota 28. 3.  19:00 hod.    LC Forfun v. Bratislava Bats 
Zápas víkendu! Souboj nováčků jistě nabídne velmi zajímavou podívanou. Větší šance na získání bodů se dávají domácím Forfun, kteří budou těžit ze zkušeností hráčů hostujících z LCC. Hraje se na stadionu v Radotíně. Sestřih zápasu uvidíte na www.videosport.cz

Neděle 29. 3. 10:00 hod.   Falcon Millionaires  v.  Rascals Jižní Město
Souboj zkušenosti s mládím. Falconi budou chtít v letošním roce konečně dosáhnout na bronzový stupínek a nemohou si dovolit žádné zaváhání. Předpokládá se jejich snadné vítězství. Hraje se na stadionu v Radotíně.

Neděle 29. 3.  13.00 hod.   SK Lacrosse Jižní Město v.  Bratislava Bats
V posledním utkání úvodního hracího víkendu by si druhý tým loňské soutěže měl hladce poradit s bratislavskými „Netopiery“. Hraje se na stadionu v Radotíně.

Všechny zápasy se hrají na stadionu v Radotíně a všichni fanoušci jsou sdrečně zváni.    

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 269