Lacrosse > Interkros > Interkrosová extraliga - finále I.

Interkrosová extraliga - finále I.

19.3.2009

(vn) - V pondělí, 16.3.2009, se rozjela závěrečná část extraligy a to v podobě finálové série mezi Los Parchantos JM a Gusano Rojo. Hraje se na dvě vítězná utkání. Gusano může dosáhnout na zlatý hattrick. Los Parchantos JM poprvé a naposledy vyhrálo v roce 2004. Nejúspěšnějším týmem v počtu získaných titulů je zatím Tea Party JM.

Los Parchantos JM vs. Gusano Rojo 22:17 (11:7, 2:9, 9:1)

Začátek utkání byl pro hosty přímo hororový, Los Parchantos se hned od začátku dostali do vedení a bezútěšně jej zvyšovali. V desáté minutě byl stav 10:4 pro domácí tým, ve kterém se v první třetině prosazoval především Tomáš Kondr (5 branek). Na konci třetiny se hostům podařilo snížit a tak byl stav po 15ti minutách 11:7.

Druhá třetina byla pro Gusano Rojo naopak přímo snová. Kousek po kousku ukrájeli z náskoku Los Parchantos a posledních 6 minut druhé části dokonali zkázu, když šesti brankami v řadě totálně otočili utkání – 13:16. Obrat řídilo především trio Sochna – Líška – Fron. A tak po dvou třetinách bylo Gusano velkým favoritem na vítězství v prvním zápase finálové série.

Bláznivý zápas však pokračoval dále a třetí perioda byla podobná té předchozí, ovšem v opačném gardu. Rozkot snížil na 14:16, to ještě Gusano reagovalo brankou Líšky, ale pro to, co potom následovalo neměl nikdo pochopení. Gusano se vytratilo ze hřiště. Totální výpadek ve všech činnostech (obrana, útok, brankář) byl příčinou mohutného vzepětí Los Parchantos. Ty dokázali vstřelit !!!8 branek v řadě!!! a první finálový souboj vyhráli. Na příští zápas, který se hraje 23.3.2009 od 20:00 na Zeleném Pruhu se můžeme jen a jen těšit. Tímto zveme širokou veřejnost i hráče ostatních týmů.

Hvězdy zápasu: 1. Nováček, 2. Kondr (oba LP), 3. Líška (GR)

Střelci:

Los Parchantos: Nováček 6, Kondr 5, Ondráček A. 3, Pysk 2, Tolar 2, Rozkot 2, Nič 1
Gusano Rojo: Líška 6, Sochna 5, Fron 2, Kurz 2, Kurovec 1, Čížek 1,

Stav série: 1:0

Zápas o 5. místo

Ontário A vs. LCC Radotín 16:20 (4:4, 6:9, 6:7)

Oba týmy čekal poslední duel sezóny a tak diváci doufali, že se dočkají pěkného zápasu nesvázaného taktikou. Lépe zápas odstartovalo Ontário a vedení 4:1 bylo zasloužené. Do konce třetiny ovšem Poupě, Skála a Kostka vyrovnali. V druhé třetině již vynikla kvalita hráčů LCC a utkání pomalu brali do svých rukou a nebýt Dostála z Ontário (v utkání vstřelil 10 branek), výsledek po dvou třetinách by byl jistě výraznější.

Posledních patnáct minut si již oba týmy vyloženě užívaly. Pohledné akce, bez obtěžujících obránců na brankovišti, se střídaly na obou stranách ve velmi krátkých intervalech. Poslední branku utkání vstřelil symbolicky kapitán domácích Petr Čech. 5. místo získal LCC Radotín, což je trochu zklamáním, protože jistě na boje o medaile tým mělo. Ontário, s ani jedním nevyhraným zápasem během sezóny, na lepší než na poslední místo nemohlo pomýšlet. Doufejme, že na podzim, kdy začíná další ročník se představí v lepší formě.

Hvězdy zápasu: 1. Sika (LCC), 2. Poupě P. (LCC), 3. Dostál (O)